Napsal: Mareš, MS1
I když se to zdá nepravděpodobné, na hodinách fyziky může být i legrace. Například při určování teoretické balistické křivky letu granátu, kdy jsme spojili oblíbený tělocvik a ne moc oblíbenou fyziku.

Žáci třídy 1.KE, 3.KE

Ve čtvrtek, 15.6.2017, se na českobudějovickém Výstavišti konal 3. ročník akce plné techniky, vědy a řemeslných zážitků nazvané „ Dobrodružství s technikou“.

Za účastníky exkurze Matěj Matoušek, D1a

Dne 28. 3. jsme s naší školou absolvovali exkurzi do Mnichova do BMW Welt a BMW museum. Jako první byla prohlídka BMW Welt, kde byly vystaveny všechny automobily i motocykly značky BMW s možností všechno si detailně prohlédnout i posadit se do většiny vozů. Mimo jiné zde také probíhal prodej automobilů značek Rolls-Royce a Mini.

Ing. Dana Tvrzická za třídy 2.ZO, 2.KE
V pondělí 29.5. jsme se vydali do Plzně na exkurzi do pivovaru a Techmánie.

Za D4a Pavel Faktor, Filip Kubínek, Michal Makovec a Petr Pícha

Ve čtvrtek 23. března jsme se angličtináři ze tříd D4a, D4b, AT4a, AT4b, APT2 a P2 zúčastnili exkurze „Praha maturanty“, rozumí se pro maturanty z angličtiny. Dopravním prostředkem byl vlak, což pro nás „autaře“ byl trochu nezvyk.

Třída 2.ZO

Dnes jsme byli s naší paní třídní učitelkou na akci Preventivní vlak. Při příchodu jsme obdrželi notýsek a tužku jako pozornost, a pak už jsme se usadili do vagónu, kde nám promítli dokument o různých vlakových nehodách.

Napsali: Lukáš Hladký a Karel Turek MS1

V neděli 12. 3. 2017 jsme se sešli večer na Mariánském náměstí a ve 21.30 hod. jsme dvěma autobusy odjížděli do Ženevy na prohlídku největšího evropského autosalonu. Letos to byl už jeho 87. ročník.
Do Ženevy je to asi 900 km a tak nám pánové řidiči udělali vždycky po třech hodinách protahovací přestávku.

Ve čtvrtek 27. dubna 2017, se v tělocvičně školy konala přednáška našeho známého a předního sexuologa MUDr. Radima Uzla.

Egor Rimskiy, 3KE

Ve středu, 1.března 2017 v 7. hod. ráno, jsme my, kluci ze třídy 3KE a ze 3ZON nasedli do autobusu a jeli s paní učitelkou Matouškovou na exkurzi do firmy ŠKODA a.s. do Mladé Boleslavi. Měli jsme si prohlédnout část provozu a jako třešinku na dortu navštívit Muzeum Škoda.

Napsala: Ing. Dana Tvrzická, zástupkyně ředitele

Ve dnech 4.-8. dubna 2017 se žáci naší školy zúčastnili školního zájezdu do Itálie, který byl zaměřen na automobilní průmysl.

Za D3b napsali: M. Bednárková, M. Vavříková, D. Kronusová

Dne 12. 12. 2016 nás navštívil pan Petr Hošťálek, motoristický publicista, historik a grafik, a také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Dále je také restaurátor historických motocyklů, soustředěných do expozic Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.