Napsala: Mgr. Petra Bydžovská

Ve dnech 11.- 15. června, ve spolupráci s firmou English Focus, probíhá na budově Skuherská třicetihodinový intenzivní konverzační kurz anglického jazyka, který vede Christian Prendergast.

Napsala: Mgr. Andrea Peprná

Dne 19. 4. a 10. 5. 2018 se ve svém volnu zúčastnilo několik studentů ze Skuherské, konkrétně ze třídy MT1 a APT1, dvou přednášek v angličtině v Britském centru. První přednáška byla na téma Scotland in a campervan a ta druhá Walking Helsinki.

Žáci třídy D3a

Dne 5. 2. 2018 jsme se zúčastnili odborné exkurze v technologickém centru společnosti Kuboušek. Vyzkoušeli jsme si zde řízení robota a přesné měření. Děkujeme za ukázku měřicích přístrojů a další techniky.

 

V sobotu 12. května 2018 se učitelé odborného výcviku Jan Chmel a Vladislav Hajný zúčastnili akce Motoshow aneb Vítání léta 2018, kterou pořádal českobudějovický motocyklový klub Pit Bulls MC Czech ve spolupráci s ÚAMK v areálu cvičiště ÚAMK v Českých Budějovicích. Na stánku naší školy se kromě nabídky jednotlivých oborů a forem studia prezentovala také práce našich žáků.

 

Napsal: Ondra Trčka, MS3

V úterý jsme byli na exkurzi ve Vídni. Dopoledne jsme jako první navštívili Technické muzeum. Tam se všem moc líbilo, bylo tam snad všechno, např. auta, letadla i pokusy se zvukem. Nás kluky z MS3 nejvíce zaujala stará lokomotiva, ve které jsme si mohli zkusit ovládání. Také nás zaujal vodní vír.

Napsali: Za třídu 1KE : J. Bártík, Š. Dědič, J Urban

Dne 18. 4. 2018 navštívila naše třída 1KE akci „Jihočeský den vědy“ v areálu výstaviště v Českých Budějovicích. Pavilon T2 byl určen pro školy – tam nás nejvíce zaujala expozice s živými raky a s jejich využitím – pracovník u stánku nám rozšířil naše znalosti z ekologie.

Mgr. Petr Hart, DiS., Učitel odborných předmětů

Dne 11.12.2017 se uskutečnila zajímavá beseda pro závěrečné ročníky studijních oborů budovy Skuherského. Besedu vedl vedoucí personálního oddělení Českých Drah p. Jaromír Půta. Žáky seznámil s možnostmi zaměstnání v národního dopravce, různými benefity i díky značnému počtu dotazů z řad žáků.

 

Napsali: Žáci třídy MS2

V úterý dne 10. dubna 2018, se od 10.00 hodin do 16.30 konal v tělocvičně naší školy další ročník „ Burzy firem“. Zástupci firem zde měli možnost blíže a nenásilnou formou seznámit žáky a rodiče
s nabídkou stipendií, s perspektivním zaměstnáním, s fungováním svých firem a jejich zaměřením , se zaměstnaneckými výhodami pracovníků a s možnostmi jejich dalšího rozvíjení a studia.

Mgr. Petr Hart, DiS. , Učitel odborných předmětů

Dne 11.12.2017 se žáci tříd APT2, AT4, D4a, MT2 účastnili divadla s tématem „Průřez španělským divadlem“. Žáci se divadla přímo účastnili a moc se jim to líbilo. Těšíme se na další návštěvu herců z Divadélka pro školy.

Napsal: Kluci ze 3AA

Dne 4. dubna 2018 jsme jeli s paní učitelkou Bartošovou a paní učitelkou Glubišovou na exkurzi do automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. Těšili jsme se, že si prohlédneme část provozu firmy a nakonec, že se podíváme do muzea.

Naše škola byla za své úsilí o propojení školské a podnikatelské sféry oceněna samotnými regionálními společnostmi 1. místem v anketě "Škola doporučená zaměstnavateli 2017", čímž navázala po loňském 2. místě na vítěztví z roku 2015. Ocenění bylo řediteli školy Bc. Janu Šindelářovi předáno na slavnostním setkání při příležitosti konání výstavy Vzdělání a řemeslo 2017 na českobudějovickém výstavišti.