Napsali: Ondřej Plánský, Adam Kubík, D2b

Ve středu 14.2.2019 se naše škola zúčastnila krajského kola soutěžní přehlídky studentských projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie, úspory energií a snižování emisí v dopravě ENERSOL 2019.

Napsala: Ing. Dana Tvrzická

Dne 26. 2. proběhl ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou v prostorách naší školy workshop pro ZŠ Dubné.

Napsala: Mgr. Zdena Hellerová

Dne 9.11. 2018 se studenti oboru mechatronik ze třetího ročníku zúčastnili velmi zajímavé exkurze ve firmě Kuboušek.

Za třídy 2.O a 1. ZO: Ali Toms a Pavel Peterka

Dne 20.2.2019 jsme třídy 2.0. a 1.ZO byly na exkurzi ve městě Linci. Nejdříve jsme navštívili největší rakouskou ocelárnu VOEST Alpine.

Napsala: Ing. Anna Korčáková

Studenti VOŠ z oboru - Provoz a ekonomika dopravy ročníky PE 1, PE 2 navštívili dne 7. listopadu 2018 za přítomnosti pedagogického doprovodu PhDr. O. Hodinové a Ing. Anny Korčákové veletrh práce Profesia days v Praze, který patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice.

Napsali: Petrášek Josef a Tomáš
21. ledna ráno jsme odjeli na týdenní lyžařský kurz. Bylo nás celkem 35 a nemohli jsme se dočkat.

Napsala: Mgr. Věra Kopačková

5.11.2018 ráno se žáci třídy D2b a D3b vydali do Prahy na divadelní představení Romeo a Julie ve Vinohradském divadle. Hráli zde známí herci a hra v moderním pojetí se všem líbila. Takto prý bude maturita v pohodě. Všichni si užili také procházku po „Václaváku“ a po staré Praze.

Napsala: Mgr. Veronika Pemlová

Dne 18.1.2019 se třídy P2 a D4b zúčastnily exkurze na krajské pobočce Úřadu práce v Českých Budějovicích. Nejprve si prohlédly budovu Úřadu práce a poté byly seznámeny s chodem Úřadu práce.

Napsali žáci AT4

Ve čtvrtek 18.10.2018 se skupinka maturantů ze třídy AT4a ve 20:00 hodin sešla v budově školy Baarova, aby společně přelouskala jeden titul z tolik oblíbené povinné četby. Jednalo se o dílo R.U.R. od Karla Čapka.

Napsal: Mgr. Ondřej Jurák

V průběhu 1. pooletí se ve třídě D1b v rámci předmětu hospodářský a dopravní zeměpis konaly projektové hodiny.

Napsal: Bartoš Dominik, MS4, 3. října 2018

Již tradičně se naše škola účastní exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Letošní ročník byl ve znamení robotických manipulátorů a 3D techniky – obrábění, skenování, tisk. Nabídka v této oblasti je opravdu hodně široká.