Napsal: Mgr. Ondřej Jurák

V průběhu 1. pooletí se ve třídě D1b v rámci předmětu hospodářský a dopravní zeměpis konaly projektové hodiny.

Napsala: Mgr. Zdena Hellerová

Dne 9.11. 2018 se studenti oboru mechatronik ze třetího ročníku zúčastnili velmi zajímavé exkurze ve firmě Kuboušek.

Napsala: Mgr. Petra Bydžovská

Ve dnech 11.- 15. června, ve spolupráci s firmou English Focus, probíhá na budově Skuherská třicetihodinový intenzivní konverzační kurz anglického jazyka, který vede Christian Prendergast.

Napsala: Ing. Anna Korčáková

Studenti VOŠ z oboru - Provoz a ekonomika dopravy ročníky PE 1, PE 2 navštívili dne 7. listopadu 2018 za přítomnosti pedagogického doprovodu PhDr. O. Hodinové a Ing. Anny Korčákové veletrh práce Profesia days v Praze, který patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice.

Napsala: Mgr. Andrea Peprná

Dne 19. 4. a 10. 5. 2018 se ve svém volnu zúčastnilo několik studentů ze Skuherské, konkrétně ze třídy MT1 a APT1, dvou přednášek v angličtině v Britském centru. První přednáška byla na téma Scotland in a campervan a ta druhá Walking Helsinki.

Napsala: Mgr. Věra Kopačková

5.11.2018 ráno se žáci třídy D2b a D3b vydali do Prahy na divadelní představení Romeo a Julie ve Vinohradském divadle. Hráli zde známí herci a hra v moderním pojetí se všem líbila. Takto prý bude maturita v pohodě. Všichni si užili také procházku po „Václaváku“ a po staré Praze.

V sobotu 12. května 2018 se učitelé odborného výcviku Jan Chmel a Vladislav Hajný zúčastnili akce Motoshow aneb Vítání léta 2018, kterou pořádal českobudějovický motocyklový klub Pit Bulls MC Czech ve spolupráci s ÚAMK v areálu cvičiště ÚAMK v Českých Budějovicích. Na stánku naší školy se kromě nabídky jednotlivých oborů a forem studia prezentovala také práce našich žáků.

 

Napsali žáci AT4

Ve čtvrtek 18.10.2018 se skupinka maturantů ze třídy AT4a ve 20:00 hodin sešla v budově školy Baarova, aby společně přelouskala jeden titul z tolik oblíbené povinné četby. Jednalo se o dílo R.U.R. od Karla Čapka.

Napsali: Za třídu 1KE : J. Bártík, Š. Dědič, J Urban

Dne 18. 4. 2018 navštívila naše třída 1KE akci „Jihočeský den vědy“ v areálu výstaviště v Českých Budějovicích. Pavilon T2 byl určen pro školy – tam nás nejvíce zaujala expozice s živými raky a s jejich využitím – pracovník u stánku nám rozšířil naše znalosti z ekologie.

Napsal: Bartoš Dominik, MS4, 3. října 2018

Již tradičně se naše škola účastní exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Letošní ročník byl ve znamení robotických manipulátorů a 3D techniky – obrábění, skenování, tisk. Nabídka v této oblasti je opravdu hodně široká.

Napsali: Žáci třídy MS2

V úterý dne 10. dubna 2018, se od 10.00 hodin do 16.30 konal v tělocvičně naší školy další ročník „ Burzy firem“. Zástupci firem zde měli možnost blíže a nenásilnou formou seznámit žáky a rodiče
s nabídkou stipendií, s perspektivním zaměstnáním, s fungováním svých firem a jejich zaměřením , se zaměstnaneckými výhodami pracovníků a s možnostmi jejich dalšího rozvíjení a studia.