Žáci třídy D3a

Dne 5. 2. 2018 jsme se zúčastnili odborné exkurze v technologickém centru společnosti Kuboušek. Vyzkoušeli jsme si zde řízení robota a přesné měření. Děkujeme za ukázku měřicích přístrojů a další techniky.

 

Napsal: Ondra Trčka, MS3

V úterý jsme byli na exkurzi ve Vídni. Dopoledne jsme jako první navštívili Technické muzeum. Tam se všem moc líbilo, bylo tam snad všechno, např. auta, letadla i pokusy se zvukem. Nás kluky z MS3 nejvíce zaujala stará lokomotiva, ve které jsme si mohli zkusit ovládání. Také nás zaujal vodní vír.

Petr Kojan (3N)

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 jsme my, kluci ze 3N – Vojta Vlk , já – Petr Kojan a kluci ze 3O – Honza Pešek a Honza Anton, jeli na burzu škol v Třeboni. Pomáhali jsme paní zástupkyni Ing. Tvrzické a panu učiteli Kratochvílovi představit naší školu. Samozřejmě z té druhé strany, z pohledu žáků.

Mgr. Petr Hart, DiS., Učitel odborných předmětů

Dne 11.12.2017 se uskutečnila zajímavá beseda pro závěrečné ročníky studijních oborů budovy Skuherského. Besedu vedl vedoucí personálního oddělení Českých Drah p. Jaromír Půta. Žáky seznámil s možnostmi zaměstnání v národního dopravce, různými benefity i díky značnému počtu dotazů z řad žáků.

 

Ing. Dana Tvrzická, zástupkyně ředitele

Dne 12. 10. 2017 se zúčastnili studenti naší školy exkurze na MSV v Brně. Na veletrhu se mohli studenti i učitelé seznámit s nejnovějšími trendy ve vývoji strojů, nástrojů, nářadí a zpracování materiálů.

Mgr. Petr Hart, DiS. , Učitel odborných předmětů

Dne 11.12.2017 se žáci tříd APT2, AT4, D4a, MT2 účastnili divadla s tématem „Průřez španělským divadlem“. Žáci se divadla přímo účastnili a moc se jim to líbilo. Těšíme se na další návštěvu herců z Divadélka pro školy.

Napsal: Mareš, MS1
I když se to zdá nepravděpodobné, na hodinách fyziky může být i legrace. Například při určování teoretické balistické křivky letu granátu, kdy jsme spojili oblíbený tělocvik a ne moc oblíbenou fyziku.

Naše škola byla za své úsilí o propojení školské a podnikatelské sféry oceněna samotnými regionálními společnostmi 1. místem v anketě "Škola doporučená zaměstnavateli 2017", čímž navázala po loňském 2. místě na vítěztví z roku 2015. Ocenění bylo řediteli školy Bc. Janu Šindelářovi předáno na slavnostním setkání při příležitosti konání výstavy Vzdělání a řemeslo 2017 na českobudějovickém výstavišti.

Žáci třídy 1.KE, 3.KE

Ve čtvrtek, 15.6.2017, se na českobudějovickém Výstavišti konal 3. ročník akce plné techniky, vědy a řemeslných zážitků nazvané „ Dobrodružství s technikou“.

Napsal: Jakub Pozníček, 2AA

Dne 24. 10. 2017 v 7,30 hod. se nalodila výprava mladých mužů ze Senovážného náměstí do pohodlného, třínápravového autobusu firmy Šindelář a vyrazila na poznávací exkurzi do TATRY Kopřivnice.
Prvním cílem našeho putování byla přečerpávací elektrárna na Dlouhých Stráních.

Ing. Dana Tvrzická za třídy 2.ZO, 2.KE
V pondělí 29.5. jsme se vydali do Plzně na exkurzi do pivovaru a Techmánie.