Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Dnes 17. října 2017 začíná velká soutěž v řešení rébusů SUDOKU. A potrvá až do 10. června 2017.

Co Vás čeká? Bude to stejné jako v loňském školím roce. Každý týden v pondělí bude zveřejněn nový rébus, na jeho vyřešení máte celý týden, na vaše řešení se budu těšit vždy do neděle do 20:00. Vyřešené rébusy zasílejte e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nejlepší řešitelé budou na konci školního roku odměněni.

Napsala: Ing. Dana Tvrzická, zástupkyně ředitele

Dne 26.9.2017 se naše škola zúčastnila okresního kola v Přespolním běhu na 3 km. Ve složení Mertl Vojtěch, Lubinski Dominik, Thér Petr, Drobil Tomáš, Šulc Filip obsadili krásné druhé místo, kdy dva z nich se vešli do první desítky. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Jsem ráda, že jste se s nadšením pustili do dalších rébusů a zde je seznam úspěšných řešitelů šestnáctého kola:

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Jsem ráda, že jste se s nadšením pustili do dalších rébusů a zde je seznam úspěšných řešitelů osmnáctého kola:

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Jsem ráda, že jste se s nadšením pustili do dalších rébusů a zde je seznam úspěšných řešitelů patnáctého kola:

Napsali: Ing. Jiří Kubeček a Mgr. Petr Hart

Také letos naše škola nechyběla v soutěži, která se dostala až do finále prestižní E.ON Energy Globe. A loni úspěšný „Dušák a Kostroun team“ neodešel s prázdnou ani letos.

Jak vidíte z fotografie, do týmu letos přistoupil dokonce i pan učitel Košíček se svým perfektním motorkem a kategorii „Ostatní“, tedy kdokoliv s jakýmkoliv Stirlingem, zcela převálcoval.

Napínavým momentem průběhu klání byla technická závada studentského motoru, která hrozila úplným vypadnutím ze soutěže. Velkou pochvalu ale zaslouží oba studenti, kteří to nepoložili.
Mezi dvěma starty se do problému zakousli a vymysleli improvizované díly.

S pístem z kusů plechovky od konzervy a chomáče minerální vlny dosáhli na bodované místo. Tomu se dříve říkalo „zlaté české ruce“. I když měl původně motor potenciál i na výhru, tahle paráda potěšila snad ještě víc.

Přes počáteční technické problémy kluci obsadili 1. místo za design jejich motoru a 3. místo za 655 otáček min-1

Na hodnocení vzhledu a řemeslného provedení si pak organizátoři soutěže pozvali skutečné designéry. Ti se o motoru našich studentů vyjádřili slovy „že by se to takhle mohlo začít hned vyrábět“. A bylo z toho suverénně první místo.

Věcné ceny, které soutěžící dostali, si zcela určitě zasloužili. Příští rok už čeká týmové studenty maturita a je potřeba nových sil, které rádi zapracujeme. Ale samo se to neudělá, místo řečí a pošklebků je třeba si to zkusit a nepovolit ....

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Jsem ráda, že jste se s nadšením pustili do dalších rébusů a zde je seznam úspěšných řešitelů čtrnáctého kola:

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Jsem ráda, že jste se s nadšením pustili do dalších rébusů a zde je seznam úspěšných řešitelů sedmnáctého kola:

Za soutěžící ze třídy D1b Tomáš Furik, Karolína Marková, Milan Polanský a z D2b Daniel Chytil

Dne 26.4.2017 jsme se zúčastnili druhého ročníku čtenářské soutěže s názvem Bücherwurm v Jihočeském divadle Na Půdě, ve které jsme si měli vybrat a předčítat úryvek z knížky Momo od Michaela Ende v němčině. I když jsme četbu pilně nacvičovali a předem se seznámili s celou knihou, byli jsme zprvu nervózní, ale za chvíli nás to přešlo a zvykli jsme si tamnější atmosféru.

Ve dnech 17. a 18. 5. 2017 se konala celorepubliková soutěž AUTOMOBILEUM, připravovaná SOŠ a SOU Hradec Králové, Vocelova 1338. Soutěže se zúčastnila vybraná čtyřčlenná  družstva třetích ročníků oboru středního vzdělání mechanik motorových vozidel, vlastnící ř.p. sk. B a C.

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Jsem ráda, že jste se s nadšením pustili do dalších rébusů a zde je seznam úspěšných řešitelů třináctého kola: