14. 3. 2019 proběhla tato soutěž ve VOŠ SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Zúčastnily se školy z Jihočeského kraje, vyučující učební obor AUTOMECHANIK (žáci 3.ročníků) a studijní obor AUTOTRONIK (žáci 4. ročníků).

Napsali: Šachisti z MS2 Kavan a Brom

Minulý týden ve čtvrtek 14. února, se konal v DK Slávia turnaj v šachu.

Na českobudějovickém Výstavišti se od 7. listopadu 2018 konal již 24. ročník největší výstavní akce a prezentace středních škol a učilišť „ Vzdělání a řemeslo“. V rámci této výstavy zde 8. listopadu proběhl 4. ročník soutěže „ Talenty pro firmy“.

Napsali: Studenti z D1b, D2b, D3b a D4b

Ve dnech 23.11. a 30.11. 2018 se studenti naší školy v Lidické třídě zúčastnili celosvětového testování z angličtiny a němčiny.

bestinenglish       bestindeutsch

Napsal: Filip Jordák, 25. 9. 2018

Na jaře minulého školního roku se naše škola zapojila do mezinárodního projektu Solar Car, jehož cílem bylo sestavit funkční dopravní prostředek plně poháněný solární energií. Náš team soutěžil v kategorii Creative, kde jsme mohli popustit uzdu své fantazii. Sestrojili jsme model s vizáží sršně. Pohon na solární energii evokovali sluneční hodiny na bocích auta a název naší tvůrčí skupiny byl I-ON-TEAM.

Napsala: Ing. Dana Tvrzická

V úterý 29. ledna 2019 od 8.00 hodin proběhlo ve škole na Senovážném náměstí školní kolo matematické olympiády.

Žáci naší školy výborným způsobem reprezentovali Jihočeský kraj i školu, když na celostátní dopravní soutěži Automobileum 2018 vybojovali 2. místo v kategorii družstev. Úspěch týmu navíc podtrhl Dominik Smolík, který obsadil v kategorii jednotlivců stejné, tedy 2. místo.

Napsali: Učitelé TV (Jurák, Kabátová)

V týdnu před Vánoci se konal Vánoční turnaj budovy Lidická ve futsale.

Žák naší školy Lukáš Zeman obsadil v mezinárodní svářečské soutěži, za účasti žáků z Německa, Ukrajiny a Slovenska vynikající 3. místo.

Za tým napsala: Lucie Horová

Na začátku listopadu 2018 se naše firma Turbo Trans CB, s.r.o. ze třídy D3b zúčastnila Veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích. Byly to skvělé dny, plné překvapení a krásných zážitků.

V mezinárodní konkurenci 20 firem jsme vybojovali krásné 1. místo v kategorii prezentace. Bylo to pro nás veliké překvapení. Poté jsme vyhráli 1. místo v obchodování u Metropolitní univerzitní banky Praha.

Napsal: Filip Rada

Vlastně je nás pět kluků, které baví RC modely všeho, co jezdí, létá a plave. Nejvíc nám ale učarovaly modely aut a protože jsme docela šikovní na ruce, rádi zlepšujeme, vyrábíme a hlavně závodíme, oslovil nás pan učitel Kittel a stal se z nás jeden závodní tým, který měl reprezentovat školu v závodě RC modelů poháněných vodíkem a baterií. Tým, který musel všechno vymyslet, smontovat, vyzkoušet, prezentovat se natočeným videem a hlavně dobře závodit.