Na českobudějovickém Výstavišti se od 7. listopadu 2018 konal již 24. ročník největší výstavní akce a prezentace středních škol a učilišť „ Vzdělání a řemeslo“. V rámci této výstavy zde 8. listopadu proběhl 4. ročník soutěže „ Talenty pro firmy“.

Napsal: Filip Jordák, 25. 9. 2018

Na jaře minulého školního roku se naše škola zapojila do mezinárodního projektu Solar Car, jehož cílem bylo sestavit funkční dopravní prostředek plně poháněný solární energií. Náš team soutěžil v kategorii Creative, kde jsme mohli popustit uzdu své fantazii. Sestrojili jsme model s vizáží sršně. Pohon na solární energii evokovali sluneční hodiny na bocích auta a název naší tvůrčí skupiny byl I-ON-TEAM.

 Žák naší školy Josef Nováček obsadil skvělé 2. místo v celostátní soutěži Autoopravář Junior 2018 a navázal na předchozí úspěchy žáků naší školy.

Žáci naší školy výborným způsobem reprezentovali Jihočeský kraj i školu, když na celostátní dopravní soutěži Automobileum 2018 vybojovali 2. místo v kategorii družstev. Úspěch týmu navíc podtrhl Dominik Smolík, který obsadil v kategorii jednotlivců stejné, tedy 2. místo.

Napsala: Mgr. Zdeňka Hellerová

V letošním školním roce se opět v zimních měsících uskutečnila celoškolní soutěž v konstrukci na 3D programech. Studenti měli přenést své představy a návrhy o ideální karosérii do počítačové formy.

Žák naší školy Lukáš Zeman obsadil v mezinárodní svářečské soutěži, za účasti žáků z Německa, Ukrajiny a Slovenska vynikající 3. místo.

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

A máme zde vyhodnocení dalšího, již třináctého rébusu. Úspěšně tento rébus vyřešila:

Chromá Yvetta PE2

Napsal: Filip Rada

Vlastně je nás pět kluků, které baví RC modely všeho, co jezdí, létá a plave. Nejvíc nám ale učarovaly modely aut a protože jsme docela šikovní na ruce, rádi zlepšujeme, vyrábíme a hlavně závodíme, oslovil nás pan učitel Kittel a stal se z nás jeden závodní tým, který měl reprezentovat školu v závodě RC modelů poháněných vodíkem a baterií. Tým, který musel všechno vymyslet, smontovat, vyzkoušet, prezentovat se natočeným videem a hlavně dobře závodit.

Dne 22. 2. 2018 pořádala naše škola krajské kolo této již tradiční soutěže žáků 3. ročníků automobilních oborů. Zúčastnily se školy z Jihočeského kraje, vyučující učební obor AUTOMECHANIK. 

Napsal: ING. ANNA KORČÁKOVÁ

Finanční gramotnost lze považovat za důležitou součást života každého člověka. Je to soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a říkají, jak s nimi správně zacházet v různých životních situacích.

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

A máme zde vyhodnocení dalšího, již dvanáctého rébusu. Úspěšně tento rébus vyřešily:
Chromá Yvetta PE2