Napsal: Ing. Petr Hostaša

Dne 20. 12. 2016 se konal 4. ročník turnaje „O putovní pohár ředitele školy" v šachu. Turnaj se konal na počest k 110. výročí narození Věry Menčíkové. Byla to první ženská mistryně světa v šachu, a poté titul získala ještě šestkrát.

Studentkám a nejlépe umístěným účastníkům byly rozdány pamětní listy oficiálně vydanými Šachovým svazem České republiky. První ročník turnaje vyhrál M. Bednář, druhý M. Bednář a třetí D. Lust. Účast byla potěšující, protože se zúčastnilo 29 studentů. Zahájení turnaje bylo v 9:00 hod. a ve 13:00 hod. proběhlo předání cen vítězům.

Na bedně se umístili: 1. David Petrášek, 2. Samuel Jakeš, 3. Vojtěch Kalina a Rostislav Voldřich.

Na závěr turnaje přišla paní zástupkyně z úseku Lidická Mgr. Radka Švecová. Pronesla závěrečné slovo a předala ceny vítězům. Výherce obdržel Putovní pohár. Nejlepší tří hráči dostali medaile, diplomy a poukázky.

Finanční ceny do turnaje věnovala Unie rodičů. Tímto bych chtěl poděkovat vedení školy a Unii rodičů za podporu šachového turnaje. Věřím, že do budoucna se tento turnaj stane tradicí. Pět nejlepších hráčů postupuje do Krajského kola „Přeboru škol" v šachu, které se bude konat v březnu 2017 v Českých Budějovicích. Věřím, že se uskuteční ještě hodně ročníků této královské hry, kam si studenti přijdou rádi zahrát.