Stanislav „Borat" Koloušek, AT 3a

Tak jako každý rok i letos se konal Budějovický Majáles. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme letos již ve třetím roce studia, připadla na naší třídu milá povinnost, stát se organizátory na naší škole. Kde a jak jinak se lépe prezentovat, než na takovéto velkolepě pojaté akci?

Protože jsme ale škola rozsáhlá, nebyli jsme v týmu organizátorů jen my, pomáhali nám i studenti z budovy jak na Lidické, tak i ze Senovážného náměstí. Co se ale výběru krále školy týče, nikdo z nich nebyl dost odvážný a odvázaný, byl jsem nakonec nominován na krále naší školy já.

Celou akci doprovázely i jiné aktivity, které byly ohodnoceny body. Tyto body se sčítaly a dopomáhaly nám / mně k lepšímu umístění. Mezi tyto činnosti patřilo např. vylepování plakátu pro „Krvebraní" nebo pomoc organizátorům.

První den týdenního majálesu se konal turnaj ve frisbee. Musím se přiznat, že jsme bojovali jako lvi, ale i tak jsme se na prvních místech neumístili, přesto jsme nedopadli až tak špatně – páté místo z dvanácti není zase tak zlé, že?

Druhý den jsme se pak na vybraném místě prezentovali publiku v očekávání zisku obrovského počtu hlasů jak pro školu tak pro mě, jako krále. Nepřízeň počasí nám však překazila naše plány na vítězství. Čtvrtek pak měl být druhým dnem, kdy jsme měli možnost se předvést, ale i zde zasáhla ruka Páně, možná i nepozornost ze strany organizátorů a stručně řečeno, zase nic.

To nás však neodradilo a v pátek, 12.05. jsme se převlékli za filmové postavy a vydali se směr Hájíček, kde byl sraz průvodu. A můj převlek? Jak jinak než Borat ve svých typických plavkách doplněných slušivým župánkem! Nejen tento kostým, ale i kostýmy ostatních zúčastněných se postaraly o to, že naše škola měla velký ohlas. V průvodu jsme prošli celou trasu, slabší jedinci pak odjeli domů a silné jádro se vydalo ještě na Sokolský ostrov, kde bylo vyhlášení výsledků Majálesu. O fotodokumentaci celé akce se postaral student naší VOŠ.

A co dodat na závěr? Letošní Majáles se vydařil skvěle, účast byla nad očekávání dobrá a já za sebe jen doufám, že i příští třeťáci se takto dobře zhostí organizace jako my.