TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
Název projektu: NOVÉ METODY SVAŘOVÁNÍ
Číslo operačního programu: CZ.04.1.03
Název operačního programu: Operační program Rozvoj lidských zdrojů
Název opatření: Rozvoj dalšího profesního vzdělávání
Program podpory: Vzdělávání lektorů, konzultantů, učitelů, metodických a řídících pracovníků v oblasti dalšího profesního vzdělávání
Datum zahájení projektu: 01.09.2006
Datum ukončení projektu: 30.09.2007
Identifikace projektu:
Další profesní vzdělávání zahrnuje širokou škálu vzdělávacích aktivit, které doplňují, rozšiřují a aktualizují školní vzdělávání v souladu s praktickými potřebami a organizací, kde jsou zaměstnáni. Důvodem pro realizaci projektu je skutečnost, že ve srovnání se zeměmi EU v ČR chybí vzdělávací a výcviková centra pro dospělé, kteří si chtějí nebo potřebují rozšířit svou kvalifikaci.
Realizací projektu bude posílena nabídka a kvalita služeb dalšího profesního vzdělávání v oblasti svařování kovů v rámci potřeb automobilového průmyslu. Projekt bude plně respektuje potřeby podniků a trhu práce. Realizací projektu se zvýší odborná a pedagogická způsobilost zaměstnanců žadatele.
Vzhledem k dynamicky se rozvíjejícímu trhu automobilového průmyslu jsou nové moderní metody svařování nutností z hlediska dalšího profesního vzdělávání osob resp. zaměstnanců žadatele. Zaměstnanci žadatele si prostřednictvím projektu zaktualizují, rozšíří a zvýší své lektorské znalosti z oblasti nových metod svařování kovů v automobilovém průmyslu a budou schopni zajišťovat další profesní vzdělávání v Jihočeském kraji, které bude plně navazovat na požadavky trhu práce a potřeb rozvoje ekonomiky.
Do projektu bude zapojen Úřad práce v Českých Budějovicích, který bude nabízet možnost dalšího profesního vzdělávání.
Vazba projektu na příslušné opatření programu:
Projekt svým zaměřením a definovanými cíli přispívá k rozvoji dalšího profesního vzdělávání na území Jihočeského kraje i v celé České republice, a tím je zcela v souladu s cílem opatření 3.3 Operačního programu Rozvoje lidských zdrojů a stanovenou Prioritou 3 o rozvoji celoživotního vzdělávání.
Projekt je zaměřen na vzdělávání a certifikaci:
- technologa
- instruktorů
- učitelů práce na PC/programování
- učitelů technologie
- učitelů odborné praxe oprav karosérií
tzn. zvyšuje odbornou a pedagogickou způsobilost lektorů, konzultantů, učitelů, metodických a řídících pracovníků působících ve sféře dalšího profesního vzdělávání.
Nejnovějšími metodami v oblasti automobilového průmyslu jsou:
- Metoda MIG LOTEN
- MIG/MAG Alu-Edition
- Metoda PLASMA a MICROPLASMA
Školení bude zajištěno dodavatelsky. Proběhne ve třech výukových kurzech na každou metodu samostatně a to každý v délce 3 dnů po 8 vyučovacích hodinách. Dva dny stráví účastníci kurzu v rakouském Welsu v aplikačním centru a doškoleni budou třetí den ve svářečské škole. Následně po absolvování každé z nových metod svařování proběhne dotazníkové šetření u všech účastníků kurzu. Školení svařovacích specialistů je zakončeno CERTIFIKÁTEM opravňujících školit na svařovací zdroje a vybrané typy technologií.
Prezentace výsledků projektu se uskuteční na výstavě Vzdělání a řemeslo na podzim roku 2007 na výstavišti v Českých Budějovicích. Budou zde výrobky spojené pomocí jednotlivých metod a praktické ukázky svařování jednotlivými metodami.