Tým "Fireboys" ve složení Pavel Papoušek(D3a), Petr Vejstrk (AT3), Pavla Kukolíková (D1a) a Anna Hilšerová (ZŠ L. Kuby) obsadil ve stále se zlepšující a rostoucí konkurenci vynikající 1. místo a kvalifikoval se na mezinárodní finále soutěže. Zároveň zvítězil i v dílčí kategorii "Nejlepší konstrukce vozu". Po třetím a druhém místě v minulých ročnících došlo k zůročení jejich zkušeností.

Druhý tým "SonicSpeed" ve složení Jaroslav Pšenička (AT1b), Jiří Kadlec (AT1b), Matěj Haymann, Karel Fiedler, Michal Novotný a Michal Heller, který se z osobních důvodů se finále nemohl zúčastnit, (všichni ZŠ L. Kuby) obsadil při svojí premiéře 3. místo.

Soutěž Land Rover 4x4 ve školách je mezinárodním projektem v oboru STEM (věda, technika, strojírenství a matematika), v jehož rámci mají jednotlivé týmy složené ze žáků od 11 do 18 let (ZŠ a SŠ) za úkol sestavit dle daných specifikací radiově ovládané vozidlo s pohonem na čtyři kola. Vozidlo musí úspěšně projet mezi překážkami na terénní (off road) zkušební dráze, která je stejně náročná jako skutečná dráha a napodobuje terénní vlastnosti plnohodnotného vozidla s pohonem na všechna čtyři kola. Dále musí projet dráhu se zavěšeným přívěsným vozíkem včetně couvání. Vítězný tým z národního finále má právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále.

Hodnotí se:

  • Konstrukce – CAD návrh, výroba karosérie nebo i podvozku (pokročilí), lakování, elektroinstalace
  • Týmová spolupráce - každý člen týmu je zodpovědný za některou část projektu a tým musí po celou dobu projektu vzájemně spolupracovat.
  • Marketing - tým si musí vytvořit svoji týmovou identitu (potisk stánku, web, sociální sítě, logo, oblečení, reklamní předměty, atd.) najít partnery a sponzory a před odbornou porotou obhájit svůj projekt.

Oficiální stránky soutěže CZ

Oficiální stránky soutěže

Dne 31.5.2019 se žáci třídy AT1a budovy Skuherského se zúčastnili šestého ročníku popularizační akce Fyzika na lanovce.

Napsal: Robert Štarman, 2AA

V pondělí 8. 4. 2019 jsme jeli my, budoucí automechanici, nástrojaři, obráběči a zámečníci ze Senovážného, na poznávací zájezd do Itálie. Nejeli jsme ale navštívit a okukovat historické památky, nýbrž pořádné sportovní vozy a motorky.

V letošním školním roce probíhaly ústní maturitní zkoušky na budově Skuherského od 16.5. do 31.5.2019.

Žáci naší školy si jistě všimli nových poutačů na chodbách. Poukazují na spolupráci s partnerskou rakouskou školou HTL Ried (http://www.htl-ried.at) v rámci projektu mezinárodní spolupráce INTRREG.

Za třídu 2KE a 2ZO informoval Jiří Bártík

Ve středu, 29. května 2019, jela naše třída 2KE a pár kluků ze třídy 2ZO do Prahy, do Národního technického muzea.

Napsali: žáci 1AA

Dne 21. března proběhla již po několikáté v budově naší školy přednáška Policie ČR týkající se bezpečnosti silniční dopravy. Přednášející, policejní mluvčí por. Bc. Milan Bajcura, mluvil zejména o vlivu alkoholu, užívání omamných a psychotropních látek, ale také o vlivu fyzikálních, povětrnostních a dalších okolností, podílejících se na nehodovosti.

Třída: 1. ZO
Dne 15. 5. 2019 jsme vyrazili společně s paní učitelkou Löschnerovou a panem učitelem Benešem na exkurzi do firmy Kovosvit MAS v Sezimově Ústí u Tábora, která se zabývá přímo výrobou a exportem obráběcích strojů a příslušenství.

Napsal: žák Pozníček, 3AA

Na exkurzi a výlet do Švýcarska jsem se těšil od té chvíle, co jsem se o ní dozvěděl. A mé očekávání rozhodně nebylo zklamáno. První večer a noc sice nebyla úplně to pravé, cestování v autobuse není moc pohodlné, následující program ale tyto útrapy naprosto rozehnal.

První den jsme byli v dopravním muzeu, které mě naprosto uchvátilo. Tolik exponátů dopravní techniky se jen tak nevidí. Vše bylo navíc výborně rozdělené do samostatných budov. Nejprve jsme si prošli exponáty železnice, což Švýcaři opravdu umí. Následoval dům automobilismu, ve kterém bylo kromě skvělých exponátů také zrcadlové bludiště, asi nejlepší, jaké jsem kdy navštívil. O domech lodní plavby a letectví by se dala napsat knížka. Úžasné byly hlavně neskutečně vypracované modely snad všech typů lodí na světě.

Po návštěvě muzea jsme se přesunuli do továrny na sušenky, kde jsme se neskutečně přecpali. Následoval přesun na hotel. Po ubytování jsme dostali rozchod a mohli jsme si zajít na nákup. Protože jsme spali ve Francii, ceny potravin nebyly tak vysoké jako ve Švýcarsku a tak jsme nakoupili hodně sýrů a salámů. Noc na hotelu proběhla v klidu, všichni jsme byli strašně unavení a tak jsme spali.

Druhý den jsme se konečně přesunuli na hlavní atrakci celého zájezdu – Ženevský autosalon. Čekali jsme hodně, ale tak monstrózní událost jsme nečekali. Sedm obrovských hal plných těch nejnovějších automobilů z celého světa. Nevěděli jsme kam dřív. Mnoho aut byly koncepce, které se asi ani jinde neuvidí. Mnoho značek předvedlo svá nejnašlapanější vozidla. Nechyběli ani značky jako Ferrari, Lamborghiny, Bugatti a další supervozy. Prostě neskutečné.
Po exkurzi už jsme se jenom nalodili do autobusu a vyrazili k domovu, bohatší o spoustu zážitků a zkušeností.

 

Napsala: Ing Dana Tvrzická

Dne 17. dubna 2019 se na naší škole konal další ročník úspěšné Burzy firem.

Napsali: Za všechny lyžaře studenti Janeš a Janoušek (MT1)

Ve čtvrtek 7. března, nás 30 kluků z celé naší školy, ze všech budov, jelo na „ přátelské lyžování“ do rakouského lyžařského střediska v Hinterstoderu. Hned po příjezdu na nás čekali studenti SŠ z Riedu a společně jsme lyžovali. Počasí nám přálo, byly vidět vrcholky Alp, sjezdovky byly upravené a i když byl sníh dost těžký vlivem teplého počasí, lyžování stálo zato.