Dne 31.5.2019 se žáci třídy AT1a budovy Skuherského se zúčastnili šestého ročníku popularizační akce Fyzika na lanovce.

V letošním školním roce probíhaly ústní maturitní zkoušky na budově Skuherského od 16.5. do 31.5.2019.

Žáci naší školy si jistě všimli nových poutačů na chodbách. Poukazují na spolupráci s partnerskou rakouskou školou HTL Ried (http://www.htl-ried.at) v rámci projektu mezinárodní spolupráce INTRREG.

Za třídu 2KE a 2ZO informoval Jiří Bártík

Ve středu, 29. května 2019, jela naše třída 2KE a pár kluků ze třídy 2ZO do Prahy, do Národního technického muzea.

Napsali: žáci 1AA

Dne 21. března proběhla již po několikáté v budově naší školy přednáška Policie ČR týkající se bezpečnosti silniční dopravy. Přednášející, policejní mluvčí por. Bc. Milan Bajcura, mluvil zejména o vlivu alkoholu, užívání omamných a psychotropních látek, ale také o vlivu fyzikálních, povětrnostních a dalších okolností, podílejících se na nehodovosti.

Třída: 1. ZO
Dne 15. 5. 2019 jsme vyrazili společně s paní učitelkou Löschnerovou a panem učitelem Benešem na exkurzi do firmy Kovosvit MAS v Sezimově Ústí u Tábora, která se zabývá přímo výrobou a exportem obráběcích strojů a příslušenství.

Napsal: žák Pozníček, 3AA

Na exkurzi a výlet do Švýcarska jsem se těšil od té chvíle, co jsem se o ní dozvěděl. A mé očekávání rozhodně nebylo zklamáno. První večer a noc sice nebyla úplně to pravé, cestování v autobuse není moc pohodlné, následující program ale tyto útrapy naprosto rozehnal.

První den jsme byli v dopravním muzeu, které mě naprosto uchvátilo. Tolik exponátů dopravní techniky se jen tak nevidí. Vše bylo navíc výborně rozdělené do samostatných budov. Nejprve jsme si prošli exponáty železnice, což Švýcaři opravdu umí. Následoval dům automobilismu, ve kterém bylo kromě skvělých exponátů také zrcadlové bludiště, asi nejlepší, jaké jsem kdy navštívil. O domech lodní plavby a letectví by se dala napsat knížka. Úžasné byly hlavně neskutečně vypracované modely snad všech typů lodí na světě.

Po návštěvě muzea jsme se přesunuli do továrny na sušenky, kde jsme se neskutečně přecpali. Následoval přesun na hotel. Po ubytování jsme dostali rozchod a mohli jsme si zajít na nákup. Protože jsme spali ve Francii, ceny potravin nebyly tak vysoké jako ve Švýcarsku a tak jsme nakoupili hodně sýrů a salámů. Noc na hotelu proběhla v klidu, všichni jsme byli strašně unavení a tak jsme spali.

Druhý den jsme se konečně přesunuli na hlavní atrakci celého zájezdu – Ženevský autosalon. Čekali jsme hodně, ale tak monstrózní událost jsme nečekali. Sedm obrovských hal plných těch nejnovějších automobilů z celého světa. Nevěděli jsme kam dřív. Mnoho aut byly koncepce, které se asi ani jinde neuvidí. Mnoho značek předvedlo svá nejnašlapanější vozidla. Nechyběli ani značky jako Ferrari, Lamborghiny, Bugatti a další supervozy. Prostě neskutečné.
Po exkurzi už jsme se jenom nalodili do autobusu a vyrazili k domovu, bohatší o spoustu zážitků a zkušeností.

 

Napsala: Ing Dana Tvrzická

Dne 17. dubna 2019 se na naší škole konal další ročník úspěšné Burzy firem.

Napsali: Za všechny lyžaře studenti Janeš a Janoušek (MT1)

Ve čtvrtek 7. března, nás 30 kluků z celé naší školy, ze všech budov, jelo na „ přátelské lyžování“ do rakouského lyžařského střediska v Hinterstoderu. Hned po příjezdu na nás čekali studenti SŠ z Riedu a společně jsme lyžovali. Počasí nám přálo, byly vidět vrcholky Alp, sjezdovky byly upravené a i když byl sníh dost těžký vlivem teplého počasí, lyžování stálo zato.

Napsal: Robert Štarman, 2AA

V pondělí 8. 4. 2019 jsme jeli my, budoucí automechanici, nástrojaři, obráběči a zámečníci ze Senovážného, na poznávací zájezd do Itálie. Nejeli jsme ale navštívit a okukovat historické památky, nýbrž pořádné sportovní vozy a motorky.

Napsali: Ondřej Plánský, Adam Kubík, D2b

Ve středu 14.2.2019 se naše škola zúčastnila krajského kola soutěžní přehlídky studentských projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie, úspory energií a snižování emisí v dopravě ENERSOL 2019.