Kolektiv třídy D4a

Praha – každý ví a zná o našem hlavním městě všechno možné z médií i z vlastní zkušenosti, co nového nám exkurze, která se uskuteční v pátek 20. 3. 2015 může ještě nabídnout? Tentokrát navíc jen pro ty, co maturují z angličtiny. No uvidíme.

Na Hlavní nádraží jsme přijeli v půl desáté dopoledne, nastoupili jsme do metra (to tedy nemáme každý den) a vyrazili jsme trasou C do stanice Vltavská. A tam už pěkně po svých k Technickému národnímu muzeu. Po cestě nám ještě paní učitelky Šíchová a Kubalová rozdaly lístečky s komentářem k jednotlivým místům, kudy jsme procházeli a my jsme po skupinách měli ANGLICKÝ výklad! Tak proto jen pro angličtináře.

V Technickém muzeu jsme si prohlédli, jak šel vývoj dopravních prostředků – aut, motorek, vlaků i letadel. To se nám líbilo, protože to nás zajímá a něco o tom i víme. Potom jsme procházeli přes Letnou k Pražskému hradu, kam jsme se dostali po Starých zámeckých schodech, pak kolem Zlaté uličky k monumentálnímu Chrámu svatého Víta, každé místo tady je kouskem historie. Z Hradu jsme šli Nerudovou ulicí k Chrámu sv. Mikuláše na Malostranské náměstí a přes Karlův most na Staré město a na Staroměstské náměstí. Tam jsme měli i chvíli pro samostatné poznávání. No a pak už směr Václavské náměstí, Hlavní nádraží a vlakem zase zpátky domů.

Exkurze do Prahy se vydařila, byli jsme spokojeni nejen s tím, co jsme viděli, ale i celkovou atmosférou, kterou z obrázků nebo z internetu nezažijeme, a také krásným počasím, které nám v tomto březnovém dnu opravdu přálo.