Papoušek Pavel D1a

Dne 21. 4. 2015 se třídy D1a a AT1 školy VOŠ A SPŠ automobilní a technické České Budějovice zúčastnily exkurze do Prahy. Účelem bylo navštívit Senát a Parlament Poslanecké sněmovny ČR.

První naše společná akce po příjezdu do Prahy byla prohlídka Valdštejnské zahrady, která je velice rozlehlá a také překrásná. Za nás všechny ji doporučujeme každému určitě navštívit.

Po návštěvě Valdštejnské zahrady jsme zamířili přímo do Senátu, kde nám příjemná paní průvodkyně připravila prohlídku budovy, která byla krásně zrekonstruována. Byla pro nás také připravena přednáška o historii Senátu, ale také o Albrechtovi z Valdštejna. Přednáška byla zajímavá a velice poučná.

Poté, co přednáška skončila, vyrazili jsme směr Parlament, kde nás čekala prohlídka a též přednáška. I zde se nás ujala příjemná paní průvodkyně, která nám řekla vše o Parlamentu a o tom, jak to tam funguje. Teď už víme, že Parlament a Senát je několik pražských paláců.

Když už jsme byli pomalu u konce naší exkurze, vyrazili jsme na Karlův most, který jsme si mohli pečlivě prohlédnout a projít se po něm. Jelikož je na něm tolik zajímavých věcí, dali jsme si půl hodinový rozchod, aby se mohl každý podívat na to, co ho zajímá, neboli co se mu líbí.

Náš celodenní program jsme ukončili na Václavském náměstí. Paní učitelky tedy navrhly poslední půlhodinový rozchod. Na Václavském náměstí bylo k vidění hodně věcí např. socha Sv. Václava na koni a také velká budova Národního muzea. Poté, co jsme si každý mohli prohlédnout Václavské náměstí, se nám krátil čas. Byla ta správná chvíle vyrazit na vlakové nádraží, kde už čekal vlak na cestu domů.

Cesta byla dlouhá a my už byli unaveni po náročném chození. Po příjezdu do Českých Budějovic se každý rozprchl domů. Každý z nás byl ale poučen o tom, jak to v Praze chodí a dozvěděl se něco o historii našeho hlavního města.