Studenti MS3

Dne 13.5. 2015 jsme s naší školou podnikli zájezd do Vídně. Zúčastnili se většinou studenti německého jazyka z budov na Senovážném náměstí a ve Skuherského ulici. I když byl odjezd v brzkých ranních hodinách, dostavili se všichni a mohli jsme vyrazit. Nejdřív se zdálo, že nám počasí nebude moc přát, ale nakonec byl krásný a slunečný den.

Navštívili jsme císařský zámek Schönnbrunn, prohlédli si Technické muzeum se spoustou interaktivních exponátů a prošli se centrem Vídně, kde jsme obdivovali katedrálu Stefansdom a císařskou rezidenci Hofburg. Odpoledne jsme viděli i známý Hudertwasserhaus a den jsme zakončili návštěvou vídeňského zábavního parku Prater, kde odvážlivci vyzkoušeli adrenalinové atrakce.

Kvůli poruše autobusu jsme se dokonce projeli i vídeňským metrem . Nakonec všechno dobře dopadlo, autobus nám opravili a my jsme s malým zpožděním dorazili ve večerních hodinách domů. Myslím, že i přes hektický program se nám všem zájezd líbil a těšíme se na další poznávání naší sousedské země.