Zapsala: Mgr. Jana Kryzánková

Dne 26. 4. 2016 se uskutečnil tematický zájezd do Salcburku. Účastnili se ho studenti naší školy - z budovy Skuherského a ze Senovážného náměstí.
Časně ráno jsme vyrazili a již během cesty, díky příznivému počasí, jsme si vychutnávali překrásné pohledy na Alpy.


Dopoledne jsme dorazili na místo, prohlédli jsme si centrum města: zámek Mirabell s přilehlými zahradami, Getreidegasse s rodným domem W.A.Mozarta, navštívili jsme několik salcburských náměstí a někteří z nás vystoupali k dominantě města-pevnosti Hohensalzburg, odkud se nám naskytl úžasný pohled na celé město a řeku Salzach.
V odpoledních hodinách nás čekala návštěva přírodovědného muzea Haus der Natur. Jedná se o nejoblíbenější salcburské muzeum, které dává nahlédnout do života současných i dřívějších živočichů na naší planetě, v kosmické hale očekává návštěvníky mnoho zajímavostí ze světa astronomie, je zde geologické oddělení a vědecké interaktivní centrum, kde naši studenti strávili asi nejvíce času.
Po tomto zážitku jsme se vydali na zpáteční cestu, ale před sebou jsme měli ještě poslední zastávku u malebného jezera Mondsee. Myslím si, že si všichni tento zájezd užili a načerpali mnoho nových poznatků.