Za D1b napsal: Filip Šulc

17.10. 2016 jsme jeli na výlet do Mladé Boleslavi. Když jsme konečně dojeli do automobilky, tak jsme nejprve šli do muzea. Zde byla na začátku výstavy nádherná stará auta, jedna z prvních, co se vyráběla . Poté jsme zhlédli krátký film o výrobě automobilů Škoda. Bylo zde vystaveno i jedno velmi známé auto Škoda Ferat, které je známé z filmu „Upír z Feratu“.

Po ukončení prohlídky v muzeu, jsme si vzali reflexní vesty, ochranné helmy a brýle. Pro lepší komunikaci mezi průvodcem a námi jsme měli malou vysílačku se sluchátky. Nastoupili jsme do našeho autobusu a jeli do areálu výrobního závodu Škoda auto. Zde jsme jezdili po celém areálu od haly k hale. Viděli jsme zde lis na plech, kterým se tvaruje karoserie vozidla. Byl tam obrovský pás, po kterém jezdí vymáčknutý plech. U pásu byla různá ramena, na kterých byly brusky, a ty dělaly do plechu díry (např. otvor na kliku, atd.). Dalším areálem byla konečná montáž vozidla, kde byly velké pásy, na kterých byli lidé a přidělávali součásti k vozidlu.

Po prohlídce jsme si už jen skočili pro jídlo do KFC, a pak jsme jeli domů. Celý výlet jsme si dost užili. Usoudili jsme, že bychom tam nejraději pracovali jen v kanceláři, protože v halách byl všude hluk a naše šikovné ručičky by to nedokázaly.