Egor Rimskiy, 3KE

Ve středu, 1.března 2017 v 7. hod. ráno, jsme my, kluci ze třídy 3KE a ze 3ZON nasedli do autobusu a jeli s paní učitelkou Matouškovou na exkurzi do firmy ŠKODA a.s. do Mladé Boleslavi. Měli jsme si prohlédnout část provozu a jako třešinku na dortu navštívit Muzeum Škoda.

Cesta probíhala v klidu a pohodě a po 3 hodinách jsme byli na místě. Ve Škodovce se nás ujal zkušený průvodce a vzal nás na prohlídku provozu do výrobních hal.


Nejdřív jsme šli do lisovny a pak do haly, kde se provádí konečná montáž vozů. Pro člověka, kterého zajímají auta, to je neskutečný zážitek. Pozorovat precizní práci zaměstnanců na automatizovaných linkách je fakt koncert.


Pak následovala prohlídka ŠKODA MUZEA. Na 1800 m2 je nashromážděná historie výroby škodovek. Je tady vystaveno asi 500 exponátů – 46 aut veteránů, prototypů, závoďáků, aut, která se vyráběla a vyrábí sériově, nejnovějších modelů, atd. Jsou tu taky vystavené motocykly, jízdní kola, motory, převodovky, zkrátka všechno, nad čím srdce autařů zajásá. Nikdy bych nevěřil, co jsme schopní vymyslet, navrhnout a vyrobit.


Po prohlídce jsme šli na oběd a pak už cesta domů. V autobuse bylo fakt o čem povídat a tak cesta utekla jako nic. Myslím, že většina z nás se do Boleslavi vrátí zpátky a výrobu i muzeum si rád projde znovu.