Napsali: Lukáš Hladký a Karel Turek MS1

V neděli 12. 3. 2017 jsme se sešli večer na Mariánském náměstí a ve 21.30 hod. jsme dvěma autobusy odjížděli do Ženevy na prohlídku největšího evropského autosalonu. Letos to byl už jeho 87. ročník.
Do Ženevy je to asi 900 km a tak nám pánové řidiči udělali vždycky po třech hodinách protahovací přestávku.
Po příjezdu do Švýcarska jsme zastavili u typické čokoládovny Nestle. Tady nám ukázali, jak se vlastně tahle sladká dobrota vyrábí.

Další zastávka byla ve městě Montré. Je to vyhlášené rekreační letovisko, kde měl svůj apartmán nejen Fredy Mercury, ale i Ch. Chaplin. Viděli jsme tu jezero, vrchy Alp, ale taky mnoho luxusních hotelů a penzionů.
Pak jsme zase nasedli do autobusů a po dvou hodinách jsme dorazili do hotelu F1, kde jsme byli ubytovaní. Večer jsme měli sice volno, ale všichni byli tak utahaní, že jsme padli do postele a spali.

Druhý den ráno jsme vyrazili na prohlídku autosalonu. Pořádá se na výstavišti Palexpo a je otevřený od 10.00 hod ráno. Při vstupu nám spadla brada. Byly tady na jedné velké ploše největší skvosty automobilového průmyslu. Nejenom nablýskaná auta světových značek – Ferrari, Mercedes, Lamborghini, ale ostudu si neudělaly ani nejnovější modely vozů Dacia, Honda a hlavně Škoda. Do některých vozů jsme se mohli i posadit a alespoň zatočit si volantem. Tam zkrátka člověk neví, kam dřív.

Okolo 19. hodiny jsme měli přistavené autobusy k odjezdu domů. Cestou jsme s pány učiteli Kittelem, Hromádkem a Somrem probírali zážitky a poslouchali jejich další zajímavé informace o vystavených autech. Do Budějovic jsme přijeli ve středu ráno, utahaní, ale spokojení.