Za D4a Pavel Faktor, Filip Kubínek, Michal Makovec a Petr Pícha

Ve čtvrtek 23. března jsme se angličtináři ze tříd D4a, D4b, AT4a, AT4b, APT2 a P2 zúčastnili exkurze „Praha maturanty“, rozumí se pro maturanty z angličtiny. Dopravním prostředkem byl vlak, což pro nás „autaře“ byl trochu nezvyk.

Nejdříve jsme navštívili Národní památník hrdinů Heydrichiády v Resslově ulici, kde jsme shlédli film a absolvovali jsme výklad přímo v kostele a v kryptě Kostela sv. Cyrila a Metoděje. Ten byl dějištěm hrůzných událostí 2. světové války, spojených s ukrýváním parašutistů – atentátníků, a jejich následným prozrazením a zabitím. Velmi nás tato část naší historie zaujala a nejsme si jisti, jestli by i dnešní lidé byli tohoto schopni.

Pak následoval přesun metrem na Pražský hrad a odtud jsme šli Královskou cestou Nerudovou ulicí přes Malostranské náměstí, Karlův most až na Staroměstské náměstí. Pražskou a českou historii jsme v podstatě neopustili. Ze Staroměstského náměstí jsme měli za úkol se už samostatně dostat na Václavské náměstí a odtud už společně na Hlavní nádraží.

Vše jsme dobře zvládli, exkurze se nám líbila, jen bychom uvítali více času na „prožití Prahy“. Tak snad někdy příště.