Za účastníky exkurze Matěj Matoušek, D1a

Dne 28. 3. jsme s naší školou absolvovali exkurzi do Mnichova do BMW Welt a BMW museum. Jako první byla prohlídka BMW Welt, kde byly vystaveny všechny automobily i motocykly značky BMW s možností všechno si detailně prohlédnout i posadit se do většiny vozů. Mimo jiné zde také probíhal prodej automobilů značek Rolls-Royce a Mini.

 

Poté následovala možnost shlédnout Mnichov z ptačí perspektivy, z vyhlídkové věže Olympiaturm, odkud jsme viděli, díky krásnému počasí, Mnichov jako na dlani.

Pak už nás čekala prohlídka BMW musea. Prohlédli jsme si všechny historické vozy, ale i současné a budoucí koncepty. Překvapila nás rozsáhlost celé expozice. Na některé vozy jsme hleděli opravdu s úžasem. Zaujal mne např. Rolls Royce nebo řada ,,M“ od BMW. Zajímavé byly také motorky.

Cesta do Mnichova sice trvala asi 4 hodiny, ale jeli jsme pohodlným autobusem s příjemnými průvodci. V autobuse cestou tam i zpět nám pouštěli filmy, tak nám cesta rychle ubíhala. Při cestě zpět průvodci vyhlásili soutěž, ve které jsem zvítězil a jako cenu dostal krásný model motorky BMW R 1200 GS. Za sebe můžu říci, že celá exkurze hodně vydařila.