Ve čtvrtek 27. dubna 2017, se v tělocvičně školy konala přednáška našeho známého a předního sexuologa MUDr. Radima Uzla.

Tělocvičnu jsme proměnili v přednáškový sál a mohlo se začít. Nás posluchačů se ze Senovážného a z Lidické sešlo více jak 150 a přesto byl v sále klid.

Pan doktor nás mile a vtipně přivítal a přednáška mohla začít. Na programu bylo několik témat : „ Přelidnění planety“, „ Sexuální výchova ve školách“, „Antikoncepce“, „ Pohlavní choroby“ a „ Násilná trestná činnost“.
Bylo to velice zajímavé, pozorně jsme poslouchali každé slovo, protože pan doktor hovořil velice otevřeně a srozumitelně a jednotlivá témata prokládal skutečnými příběhy a případy ze své praxe.

Zjistili jsme, že i když se mluví o sexu, vhodně zvolená slova a odborné termíny nepůsobí vůbec vulgárně a když se vše podá ve vtipném duchu, výsledek je vynikající. Nejenom že se dozvíte plno nových informací ( např. o antikoncepci, různých pohlavních chorobách a jak se před nimi chránit), ale také se zasmějete.

Nikdo z nás se nenudil, poučili jsme se a zároveň i pobavili. Takže v budoucnu se budeme těšit na více takových přednášek.