Žáci třídy 1.KE, 3.KE

Ve čtvrtek, 15.6.2017, se na českobudějovickém Výstavišti konal 3. ročník akce plné techniky, vědy a řemeslných zážitků nazvané „ Dobrodružství s technikou“.
Děti od předškoláčků po studenty, jejich rodiče i učitelé se tu mohli na mnoha stanovištích seznámit s různými technickými jevy a vynálezy a zároveň si je prakticky vyzkoušet. Naše škola měla spolu s ostatními své místo v pavilonu T1 a rozhodně měla velký úspěch. Nejvíc malé i velké návštěvníky zaujala veliká autodráha s RC modely, kde mohl každý změřit své závodnické síly a umění. Fronta zájemců nebrala konce.

Ostatní skládali různé modely ze stavebnice Merkur, zapojovali Voltíka, snažili se rozpoznat 2-dobý, 4-dobý, vznětový a zážehový motor nebo díly automobilů. V knize, kam psali návštěvníci své dojmy a hodnocení „ Dobrodružství s technikou“, byly jen samé kladné a nadšené reakce a ohlasy. 

Jsme rádi, že i naše škola přispěla nemalou měrou a zábavným způsobem k propagaci technických oborů a pomohla jí přiblížit mladým lidem i dětem.

Příští rok se zase rádi zúčastníme.