Naše škola byla za své úsilí o propojení školské a podnikatelské sféry oceněna samotnými regionálními společnostmi 1. místem v anketě "Škola doporučená zaměstnavateli 2017", čímž navázala po loňském 2. místě na vítěztví z roku 2015. Ocenění bylo řediteli školy Bc. Janu Šindelářovi předáno na slavnostním setkání při příležitosti konání výstavy Vzdělání a řemeslo 2017 na českobudějovickém výstavišti.

 

Ve dnech 22. - 24. listopadu 2017 se opět konal další ročník výstavy Vzdělání a řemeslo 2017. Také naše škola se na tuto tradiční akci, kterou navštíví stovky zájemců o studium na středních školách, pečlivě připravovala. 

Novinkou našeho stánku, který umožnil naší škole prezentovat celou šíři vyučovaných oborů a žákovských aktivit propojený s výstavními plochami spolupracujících firem (EGE, Motor Jikov Group a.s., KERN-LIEBERS CR, spol. s.r.o., VISCOFAN CZ, s.r.o., HBT - svářecí technika) byla část věnovaná partnerské Berufsschule 1 Deggendorf, jejíž zástupci přivezli celou řadu zajímavých exponátů, ze kterých asi nejvíce návštěvníky zaujal simulátor lakýrnického pracoviště. Kromě výstavy samotné se také již tradičně konaly různé doprovodné akce jako Veletrh fiktivních firem nebo T-PROFI Talent pro firmy, kde naše škola měla také svá "želízka v ohni".

Technicko-řemeslný pavilon 

Po celou dobu výstavy „Vzdělání a řemeslo“ byly v technicko-řemeslném pavilonu T2 připraveny soutěže pro děti i mládež. Byly to soutěže v řemeslných dovednostech. I naše škola měla své stanoviště a nenechala se rozhodně zahanbit. Měli jsme připraveno několik soutěží a zájem návštěvníků byl až překvapivý.

Soutěžní klání se skládalo z několika stanovišť- skládání stavebnice Merkur,  zapojování elektrického obvodu,  poznávání spalovacích motorů, jízda autíčky po nakreslené dráze a zkouška řidičských dovedností, kdy malí řidiči ovládali RC modely aut.

Už se těšíme na příští ročník a určitě si připravíme  pro všechny soutěžící nové překvapení.