Napsal: Kluci ze 3AA

Dne 4. dubna 2018 jsme jeli s paní učitelkou Bartošovou a paní učitelkou Glubišovou na exkurzi do automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. Těšili jsme se, že si prohlédneme část provozu firmy a nakonec, že se podíváme do muzea.
Cestovali jsme autobusem a kilometry ubíhaly jako nic. Asi po třech hodinách jsme byli u brány Škodovky.

Od pana průvodce jsme dostali instrukce, jak se chovat, kam se smí a nesmí, na co si můžeme sáhnout a kde je to nebezpečné. Výrobní a montážní haly jsou obrovské a čisté. Jako první jsme se podívali do haly, kde se vyrábí bočnice a kde se sváří dohromady karoserie. Nikdo netušil, že ta se skládá ze 400 částí a ty je potřeba všechny poskládat a svařit. Zajímavé na tom bylo, že lepení jednotlivých dílů k sobě a i svařování prováděli roboti. Pracovali absolutně přesně a rychle.

Po návštěvě automobilky následovala prohlídky muzea. Tam to bylo perfektní. Plno vystavených exponátů, nevěděli jsme, kam dřív. Nejlepší byly asi prototypy aut, která se nevyráběla sériově, ale jen pár kusů. Kdyby to bylo dovoleno, určitě by si plno z nás sedlo za volant. Historické vozy byly taky zajímavé, ale prototypy vyhrály na plné čáře.

Před odjezdem se některým z nás moc jet nechtělo, ale na to si už po prohlídce nikdo nevzpomněl.

Domů jsme dojeli živí a zdraví a až bude čas, jedeme sami znovu.