Napsala: Ing. Anna Korčáková

Studenti VOŠ z oboru - Provoz a ekonomika dopravy ročníky PE 1, PE 2 navštívili dne 7. listopadu 2018 za přítomnosti pedagogického doprovodu PhDr. O. Hodinové a Ing. Anny Korčákové veletrh práce Profesia days v Praze, který patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice.

 

Zde se každoročně sejdou tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. Výhodou této akce je setkání kandidátů a zaměstnavatelů na jednom místě, což přináší oběma stranám atraktivní příležitost se prezentovat, získat okamžitou zpětnou vazbu a dozvědět se více o firmách.

Studenti VOŠ se tak setkali osobně, bez stresu z pohovoru, se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa. Dále využili možnosti otestovaní si svých jazykových, počítačových a odborných znalostí, ve kterých zjistili, že díky kvalitnímu vzdělaní na naší škole jsou na velmi dobré konkurenční úrovni na pracovním trhu.

Byla jim nabídnuta možnost trvalého zaměstnání nebo možnost brigády od společností z jejich studovaného oboru dopravy a ekonomiky, a to u společností: Ministersto dopravy, Řízení leteckého provozu, Státní fond dopravní infrastruktury a dále u přepravní a dopravní společnosti Metrans, Arriva, Kostal a nechyběla ani společnost České dráhy.

Předpokládám, že tento veletrh splnil očekávání a současný zájem studentů směrem k realistické vizi při hledání dobře placených zaměstnání v kombinaci s profesní kariérou. Doufám, že v průběhu exkurze zafungoval i náš osobní pedagogický přístup ke studentům a zvýšila se tím motivace našich studentů k získávání informací v průběhu následující výuky a úspěšného dokončení studijního programu.

Věřím v úspěšnost našich studentů!