Napsali: Petrášek Josef a Tomáš
21. ledna ráno jsme odjeli na týdenní lyžařský kurz. Bylo nás celkem 35 a nemohli jsme se dočkat.

 

Ubytovaní jsme byli v Černé v Pošumaví v hotelu Racek a lyžovat jsme jezdili každý den do Skiareálu Hochficht v Rakousku. Cesta z hotelu tam trvala necelou hodinku a byli jsme tak natěšení, že uběhla velice rychle.

V Hochfichtu to bylo fajn. Nejenom, že první dva dny bylo krásné počasí, ale i podmínky pro lyžování byly ideální. Napadlo plno sněhu, povětrnostní podmínky byly dobré, sjezdovky vzorně upravené a na vleku jsme zbytečně nečekali. Lyžovali jsme do 16 hodin a byli jsme děsně, ale příjemně unavení.

Nikdo se nezranil a páni učitelé – Somr, Rossmann, Jurák a paní učitelka Reindlová byli fajn. Věnovali se nám, i těm méně zdatným, všechno vysvětlili a hlavně měli trpělivost. Takže ti z nás, co neuměli moc lyžovat, už ví jak na to a ti, co lyžovat uměli, si pořádně zalyžovali a jde jim to ještě mnohem líp.

Za to jsme se odvděčili tím, že jsme byli skoro vzorní, chovali jsme se slušně v hotelu i na sjezdovce, při lyžování i ve volném čase. Jídlo nám chutnalo, snídaně a večeře jsme měli v hotelu a na oběd jsme dostali s sebou balíčky.

Po týdnu na horách jsme se vraceli domů. Vylyžovaní a spokojení. Celý kurz byl príma, jeli bychom znovu.