Napsal: žák Pozníček, 3AA

Na exkurzi a výlet do Švýcarska jsem se těšil od té chvíle, co jsem se o ní dozvěděl. A mé očekávání rozhodně nebylo zklamáno. První večer a noc sice nebyla úplně to pravé, cestování v autobuse není moc pohodlné, následující program ale tyto útrapy naprosto rozehnal.

První den jsme byli v dopravním muzeu, které mě naprosto uchvátilo. Tolik exponátů dopravní techniky se jen tak nevidí. Vše bylo navíc výborně rozdělené do samostatných budov. Nejprve jsme si prošli exponáty železnice, což Švýcaři opravdu umí. Následoval dům automobilismu, ve kterém bylo kromě skvělých exponátů také zrcadlové bludiště, asi nejlepší, jaké jsem kdy navštívil. O domech lodní plavby a letectví by se dala napsat knížka. Úžasné byly hlavně neskutečně vypracované modely snad všech typů lodí na světě.

Po návštěvě muzea jsme se přesunuli do továrny na sušenky, kde jsme se neskutečně přecpali. Následoval přesun na hotel. Po ubytování jsme dostali rozchod a mohli jsme si zajít na nákup. Protože jsme spali ve Francii, ceny potravin nebyly tak vysoké jako ve Švýcarsku a tak jsme nakoupili hodně sýrů a salámů. Noc na hotelu proběhla v klidu, všichni jsme byli strašně unavení a tak jsme spali.

Druhý den jsme se konečně přesunuli na hlavní atrakci celého zájezdu – Ženevský autosalon. Čekali jsme hodně, ale tak monstrózní událost jsme nečekali. Sedm obrovských hal plných těch nejnovějších automobilů z celého světa. Nevěděli jsme kam dřív. Mnoho aut byly koncepce, které se asi ani jinde neuvidí. Mnoho značek předvedlo svá nejnašlapanější vozidla. Nechyběli ani značky jako Ferrari, Lamborghiny, Bugatti a další supervozy. Prostě neskutečné.
Po exkurzi už jsme se jenom nalodili do autobusu a vyrazili k domovu, bohatší o spoustu zážitků a zkušeností.