Tým "Fireboys" ve složení Pavel Papoušek(D3a), Petr Vejstrk (AT3), Pavla Kukolíková (D1a) a Anna Hilšerová (ZŠ L. Kuby) obsadil ve stále se zlepšující a rostoucí konkurenci vynikající 1. místo a kvalifikoval se na mezinárodní finále soutěže. Zároveň zvítězil i v dílčí kategorii "Nejlepší konstrukce vozu". Po třetím a druhém místě v minulých ročnících došlo k zúročení jejich zkušeností.

Druhý tým "SonicSpeed" ve složení Jaroslav Pšenička (AT1b), Jiří Kadlec (AT1b), Matěj Haymann, Karel Fiedler, Michal Novotný a Michal Heller, který se z osobních důvodů se finále nemohl zúčastnit, (všichni ZŠ L. Kuby) obsadil při svojí premiéře 3. místo.

Soutěž Land Rover 4x4 ve školách je mezinárodním projektem v oboru STEM (věda, technika, strojírenství a matematika), v jehož rámci mají jednotlivé týmy složené ze žáků od 11 do 18 let (ZŠ a SŠ) za úkol sestavit dle daných specifikací radiově ovládané vozidlo s pohonem na čtyři kola. Vozidlo musí úspěšně projet mezi překážkami na terénní (off road) zkušební dráze, která je stejně náročná jako skutečná dráha a napodobuje terénní vlastnosti plnohodnotného vozidla s pohonem na všechna čtyři kola. Dále musí projet dráhu se zavěšeným přívěsným vozíkem včetně couvání. Vítězný tým z národního finále má právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále.

Hodnotí se:

  • Konstrukce – CAD návrh, výroba karosérie nebo i podvozku (pokročilí), lakování, elektroinstalace
  • Týmová spolupráce - každý člen týmu je zodpovědný za některou část projektu a tým musí po celou dobu projektu vzájemně spolupracovat.
  • Marketing - tým si musí vytvořit svoji týmovou identitu (potisk stánku, web, sociální sítě, logo, oblečení, reklamní předměty, atd.) najít partnery a sponzory a před odbornou porotou obhájit svůj projekt.

Oficiální stránky soutěže CZ

Oficiální stránky soutěže