Za všechny zúčastněné: Radim Janiš

V pondělí 14. října ráno nás odjelo 15 žáků (automechanici, obráběči kovů a nástrojaři) z naší školy do Deggendorfu v Německu, kde pro nás byla v partnerské škole připravena 14-ti denní odborná stáž.

 

Škola nám zajistila odbornou praxi v provozech, které navštěvují místní žáci a tak jsme měli možnost poznat jejich pracovní návyky, organizaci práce a hlavně práci na nových zařízeních. Navíc jsme se zdokonalili v komunikaci v němčině.

Kromě práce a povinností jsme měli také čas na odpočinek a zábavu. Navštívili jsme historické centrum města, muzeum aut STREICHER, aquapark Elypso a zámek Egg. Pro některé z nás bylo prima zážitkem i ubytování a stravování v hotelu, kde jsme měli zajištěné snídaně a večeře.

Stáž v Deggendorfu se určitě vydařila, naši školu jsme reprezentovali se ctí, naučili se nové věci a poznali, že všude mají mladí lidé podobné starosti i radosti a když chceš něčím být, musíš se i za hranicemi poctivě snažit a učit.