49. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně proběhne od 1. do 5. října 2007 společně se 4. mezinárodním veletrhem dopravy a logistiky Transport a Logistika. Všechny pavilony brněnského výstaviště byly vyprodány již v předstihu a řada dalších firem vystavuje na volných plochách. Pořadatelé očekávají účast více než dvou tisíc vystavovatelů ze 33 zemí.

Čtyři klíčové obory

I letos jsou mezi devíti obory MSV takové, které by počtem a kvalitou vystavovatelů vydaly za samostatný veletrh. Branže obrábění, tváření, povrchové úpravy a svářecí stroje budou největší letošní přehlídkou svého druhu v regionu střední Evropy. Účast v tomto tradičně nejsilnějším oboru zůstane na úrovni loňského ročníku, kdy se souběžně s MSV konal specializovaný veletrh IMT. Přestože se letos v září uskuteční nejvýznamnější světový oborový veletrh EMO Hannover, zájem o brněnský MSV nijak neklesl - naopak, řada významných firem své exponátové novinky převeze z Hannoveru přímo na výstaviště v Brně. Výsadní postavení oboru obráběcích a tvářecích strojů potvrzuje zájem nových vystavovatelů, kteří se letos hlásí nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Německa a dalších zemí.

Počtem vystavujících firem jsou druhým dominantním oborem letošního MSV materiály a komponenty pro strojírenství s rozšířenou prezentací dodavatelů hutních polotovarů, ocelových trubek a plechů, ale také plastových polotovarů, gumy a pryže.

Ve třetím největším oborovém celku elektronika, automatizace a měřicí technika se představí tři desítky nových vystavovatelů z České republiky, Taiwanu, Německa a Rakouska. Největšími vystavovateli jsou společnosti Siemens a AŽD Praha, s nabídkou nováčků se návštěvníci seznámí především v podoborech roboty pro automatizaci, senzorová technika a měřící přístroje fyzikálních veličin.

Dvacet nových vystavovatelů se očekává také v oborovém celku plasty, gumárenství a chemie; přijedou z České republiky, Polska a Německa. Účast v tomto tradičně silném oboru negativně neovlivnilo ani letošní konání veletrhu K Düsseldorf. Na veletrhu se představí lídři českého trhu v čele se společnostmi Kuboušek, Arburg a Engel. Vedle vstřikovacích lisů, periferních zařízení a forem se rozšíří nabídka maziv, lepidel a výrobků na zakázku. Zájemci o obor plasty, gumárenství a chemie se mohou těšit také na květen 2008, kdy se uskuteční druhý ročník specializovaného veletrhu PLASTEX.

Článek převzat z www.bvv.cz