Dne 6. 12. 2007 se uskutečnila jízda trolejbusem od Poliknliniy Jih přes České Vrbné, Borek až do Suchého Vrbného. Díky panu učiteli Čejkovi, se třída D3b mohla projet trolejbusem. Naše cesta vedla od Polikliniky Jih, kde jsme nastoupili do trolejbusu. Poté jsme vyrazili směrem na České Vrbné. Cestou nám pan učitel Čejka řekl něco málo k historii trolejbusové sítě v Českých Budějovicích. Na Vltavě jsme najeli na nově postavenou trolejbusovou síť. Zastavili jsme na první zastávce na této síti u nákupního centra G. Potom na druhé Globus.
Z této zastávky jsme vyrazili do Českého Vrbného. Z Českého Vrbného jsem jeli na Borek. Cesta z Českých Budějovic do Borku je jediná mezimětská trolejbusová linka. Na Borku jsem si dali menší pauzu po níž jsme vyrazili jak střela do Suchého Vrbného. A naši praxi jsem zakončili na zastávce Nádraží.
Velice děkujeme panu učiteli Čejkovi, který tuto jízdu zařídil. Nesmíme zapomenout na řidiče, který s námi toto musel ve velkém provozu absolvovat. Děkujeme!!Globus

 

Globus

Informační tabule

pan učitel Čejka vypráví

Borek

Poliklinika Jih

Nákupní centrum G

Globus

České Vrbné

Suché Vrbné

 

 


foto: Jan Říha