Třída D2b cestovala až do Německého Ingolstadtu, aby si prohlédla unikátní výrobní komplex AUDI.

Naše třída D2b dostala jedinečnou možnost se 8.11.2007 do světoznámé automobilky AUDI, která je známa jedním z nejmodernějších výrobních provozů na světě! Celý výrobní areál sídlí v Neměckém městě Ingolstadt, které je kromě ropovodu známé právě výrobou těchto limuzín.

Filozofií automobilky je zakázková výroba. Což znamená, že ani jeden kus není sériový, každý je originál a je stavěný přesně podle přání zákazníka. Od motoru počínaje, olakování až po možnost potažení interiéru vlastní donesenou kůží. Přes tento velký individuální přístup ke každému zákzaníkovi vyjede denně z výroby přes 3500 vozů, které pak putují za svými objednavateli do všech koutů Země, nebo si je majitel může vyzvednout přímo na místě bez dalších starostí jako je evidence a SPZ automobilu. To vše zajistí výrobce vrámci péče o zákazníka.

Také nám bylo umožněno tento koncern porovnat se značkou Škoda, jejichž exkurze jsme se účastnili minulý rok a BMW, které jsme se účastnili na samém konci listopadu (29.11.07), avšak abych pravdu pověděl, všichni jsme se přesto shodli na tom, že ač navštívené automobilky patřily mezi nejvyspělejší a nejhonosnější výrobny na světě, tak ani jedna z nich se nedala srovnávat s olympijskými kruhy, které má audi z části ve znaku a které symbolizují čtyři různé výrobce automobilů - Audi, DKW, Horch a Wanderer. Usoudili jsme tak jak podle kvality zpracování, tak i technologií, které se při výrobě používají. Z těchto několika exkurzí, za jejichž zorganizování patří velký dík p. Ing.Týmovi, Ing. Tvrzické a PaedDr. Křížové, bez kterých by se výše jmenované exkurse neuskutečnily, jsme si odnesli mnoho zajímavých zážitků a poznatků do našeho praktického života.

AUDI R8 a já