Po návštěvě výrobny AUDI dostala naše třída D2b možnost shlédnout i výrobnu BMW.

 

Již od října tohoto školního roku jsme věděli, že je v učebním plánu exkurze do Mnichova s cílem navštívit automobilový gigant – výrobce vozů BMW. Od počátku byl tento zájezd plánován pro naši třídu D2b s tím, že zbytek míst bude obsazen studenty prvního ročníku. Organizátorkami akce byly vyučující německého jazyka – Mgr. Egrmajerová a PaedDr. Křížová. Takže jsme se měli na co těšit.

V prvním ročníku jsme totiž navštívili automobilku Škoda v Mladé Boleslavi, před měsícem jsme si prohlédli továrnu na automobily značky AUDI v Ingolstadtu a věděli jsme, že bude co srovnávat.

Vyjeli jsme ve čtvrtek 29. listopadu 2007 z Českých Budějovic směrem na hraniční přechod Strážný, dále na Mnichov až do oblasti Dingolfing, kde se automobilový koncern nachází. Po příjezdu a krátkém čekání jsme byli uvedeni do kinosálu, kde jsme shlédli film o historii a současnosti výroby automobilů značky BMW. Poté jsme se již odebrali do vlastní výrobní haly. Viděli jsme v podstatě celý výrobní proces od samých počátků až po hotové výrobky.

Každého z nás nadchlo něco jiného. Všichni jsme však ocenili a obdivovali vysoký stupeň robotizace při výrobě a vozíky bez řidičů, které se pohybovaly po vyznačených trasách.Některé z nás mrzelo, že v celém areálu byl zákaz fotografování.

Přibližně po třech hodinách jsme plni dojmů továrnu opustili. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v Mnichově, kde jsme měli dvě hodiny volno. Většina z nás si stačila prohlédnout Marienplatz a jeho okolí. Poté jsme vyrazili k domovu.

Když jsme si po návratu sdělovali dojmy, značně se lišily. Kdybychom hlasovali, skončila by na prvním místě pravděpodobně AUDI, na druhém BMW, ale zabodovala by jistě i mladoboleslavská Škodovka.