Kolektiv třídy D1b

Na pondělí 22.6.2009 nám paní učitelka třídní domluvila dva záchranáře z českobudějovické záchranné služby, aby nás poučili o laické i profesionální první pomoci. Paní Radka Krygarová velice příjemně, vtipně a zajímavě vyprávěla příběhy lidí se kterými se v praxi setkala. Přednášela nám o drogách, alkoholu, feťácích, astmaticích, dětech, lidech středního věku i o starších lidech. Líčila události vtipné, se špatným koncem i úplně obyčejné. Vyprávěla o smrti i o životě. A než se dostala k první pomoci, kterou nám měla ukázat na panně, tak už byl skoro konec hodiny.

Po malé přestávce nám ukázala společně se svým kolegou Bohuslavem Turkem základy první pomoci: zaklonění hlavy, masáž srdce, umělé dýchání apod.Všichni bedlivě poslouchali a vypadalo to, že to všechny velice zajímá.

Na závěr jsme se přesunuli na školní dvůr, kde jsme si prohlídli sanitku. Záchranáři nám ukázali ty nejdůležitější přístroje, které v sanitce jsou. Některým to nedalo a chtěli si to vyzkoušet sami na sobě. Příjemná paní záchranářka byla tak hodná, že to na nás předvedla. Dokonce s pomocí přístrojů dokázala rozpoznat kdo je z nás kuřák a kdo naopak sportovec nekuřák.

Celé to bylo velice zajímavé a poučné. Ale všichni doufáme, že nebudeme muset u některých zraněných asistovat a že s příběhy které nám paní Krygarová vyprávěla se nikdy v životě osobně nesetkáme. Moc se nám to všem líbilo a proto jsme záchranáře odměnili čokoládou.

Na závěr patří ještě jednou obrovské poděkování záchranářům Radce Krygarové a Bohuslavu Turkovi:-)

Kolektiv třídy D1b