Pavel Moravec, AT3

Dne 8.6. se konala odborná exkurze do Škoda auto Mladá Boleslav. Exkurze se zúčastnily dvě třídy naší školy AT 3 a APT 1. Odjezd z Českých Budějovic byl v 6:00 z Mariánského náměstí. Cesta byla velmi dlouhá, protože jsme cestou narazili na několik dopravních kolon, ale pan řidič nás bezpečně odvezl včas. Cesta trvala něco přes 3 hodiny.

oe_mb1

V Boleslavi nás nejprve čekala prohlídka historického muzea Škodovky.Na to jsme byli zvláštně vybaveni přijímačem a sluchátkem, abychom všichni lépe slyšeli, co nám průvodce vypráví o historii automobilky.V muzeu jsme viděli opravdové unikáty, ale i známá vozidla, která se na našich silnicích stále prohánějí a závodní a sportovní automobily staré i současné. Po shlédnutí filmu o automobilce jsme se jeli podívat do výroby.

oe_mb2

Nejprve jsme navštívili výrobnu převodovek a motorů pro koncern Volkswagen. Poté jsme navštívili lisovnu a svařovnu. Nakonec jsme se podívali na konečnou montáž.
V provozu jsme viděli mnoho postupů při výrobě automobilů např automatické svářecí roboty, lepení a pájení součástí k sobě. Po mnoha zážitcích jsme opustili Mladou Boleslav.
Další plán byl jet se podívat do Staré Boleslavi, kde byl zavražděn český kníže sv.Václav. Ale stala se nepříjemná nehoda, dorazili jsme pouze do Brandýsa nad Labem, což je město vedle Staré Boleslavi, protože byl uzavřen most přes Labe a do města se nikdo nemohl dostat. Na kostel, kde byl zabit sv.Václav, jsme se šli podívat pěšky ,ale bohužel jsme měli smůlu, protože kostel se opravoval, a tak jsme se dovnitř nedostali. Do Českých Budějovic jsme se šťastně vrátili kolem sedmé hodiny s plno zážitky z odborné exkurze.

oe_mb3