Vypracovali: Jakub Hofta, Iveta Hlávková, Johana Růžičková  

Ve dnech 9. – 11.9.2009 se uskutečnil ekologický kurz třídy D2b.Místem kurzu byly Nové Hrady, skautská základna Švýcarský dům. Tématem kurzu byla regionální příroda a ekologie.

První den jsme navštívili Terčino údolí, přírodně krajinářský park v údolí řeky Stropnice. Park je osázen množstvím cizokrajných dřevin, nacházejí se zde památky: Lázeňský dům, hamerský dům, tvrz Cuknštejn, 500 let starý památný dub a umělý vodopád.

Okružní naučnou stezkou jsme se vrátili zpátky na základnu, kde jsme si k večeři opekli vuřty a zahráli jsme si různé společenské hry. Druhý den jsme se vydali procházkou k obci Byňov, kde jsme si prohlédli moderní výrobnu balených vod Dobrá Voda. Seznámili jsme se s ekologickým provozem.

Exkurzi jsme zakončili ochutnávkou. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na státním hradě Nové Hrady. Následující den jsme se během dopoledních hodin vrátili zpět do Českých Budějovic s dobrou náladou a nezapomenutelnými zážitky.

Rozsáhlou fotogalerii z exkurze naleznete zde http://vofce.cz/index.php/fotogalerie/81-fotogalerie-dobra-voda-byla-dobra