11. února jsme se třídy D2b a 3P z Lidické ulice zúčastnily exkurze, která proběhla v Magně Cartech v Českých Velenicích. Je to podnik zabývající se plechovými výlisky a svařenci pro automobilový průmysl. Mezi největší zákazníky patří BMW, Volkswagen, Škoda a další.

Jeli jsme autobusem, který nás odvezl ze střechy nákupního centra Merkury až na místo konání exkurze. Po příjezdu jsme byli zavedeni do vstupní haly, kde nám byly rozdány reflexní vesty a ochranné brýle. Po krátké přednášce jak se máme uvnitř továrny chovat, abychom dodrželi všechny bezpečnostní pravidla, jsme vyrazili na prohlídku.

Nejprve nám ukázali obrovské lisy a detailně popsali jejich použití. Bohužel i přes to, že byla přestávka, byl v místnosti takový hluk, že ne všichni slyšeli. Dále jsme pokračovali kolem nejrůznějších strojů, až nás zavedli do svařovny, kde jsme si museli nasadit ochranné brýle. Opět jsme k tomu dostali pár užitečných informací, které díky nadměrnému hluku né všichni slyšeli. Po dalších různých zastávkách jsme došli zpět do vstupní haly, kde nám pán, co nás prováděl dal prostor na dotazy. Poté jsme odevzdali reflexní vesty a ochranné brýle, samozřejmě nepoškozené a s radostí jsme se vydali k domovu.

{gallery}magna_velenice{/gallery}