Čuta Jakub, Paleček Petr, D3B

Dne 11. března 2010 pořádala naše škola automobilní a technická výlet do Brna na MOTOSALON.

Konkrétně to pořádal pan učitel Fau, který ještě zajistil návštěvu Národního technického muzea v Brně. Výstava byla určena hlavně pro žáky, kteří se zajímají o motocykly, a tudíž chtěli na výstavu jet. Byli to především žáci z třídy D3a, AT3 a automechanici se zaměřením na jednostopá vozidla ze Senovážného náměstí s panem učitelem Chmelem. Sraz byl v 6:30 na Mariánském náměstí. Po naplnění celého autobusu jsme vyjeli. Hned za Lišovem byla dopravní nehoda, ne však vážná. Počasí nám ale moc nepřálo, sněžilo a silnice namrzala. Cesta vedla přes Pelhřimov, Humpolec, dálnici D1 až do Brna. Tam jsme přijeli kolem 10 hodiny. Autobus.nás zavezl přímo před výstavní pavilon.

Na výstavišti se to hemžilo lidmi, protože tato výstava má velký úspěch a nenavštěvují ji pouze Češi. Byly zde stánky s mnoha známými značkami jako je třeba Harley Davidson, Husaberg, Kawasaki, Moto Guzzi, Honda, Yamaha, Jawa a další. Výstavy se také zúčastnila škola z Brna se stejným zaměřením jako ta naše, která prezentovala své diagnostické prostředky. Nebyla to pouze výstava motocyklů, ale i příslušenství a oblečení. Každý si mohl vyfotit co chtěl.

Asi kolem 12.30 jsme měli sraz a jeli do technického muzea, kde jsme hned na začátku pozorovali kokpity stíhaček přímo venku. Uvnitř jsme měli sjednaný doprovod. Muzeum mělo 3 patra. V prvním byly turbíny a parní stroje, třeba na výrobu elektřiny, u kterých byla podivuhodná jejich velikost. V druhém patře byla auta a motocykly, byly to staří veteráni. Nejstarší automobil byl z roku 1910 a jeho přibližná hodnota byla 10 000 000 Kč. Ve třetím patře pak byly letecké modely, ale i tehdejší zpracování kamene, bronzu, kůže atd.
V muzeu se dalo pořád co obdivovat, ale ve 3 hodiny jsme už museli jet zpět. Cestou jsme viděli několik dopravních nehod. U jedné jsme museli dokonce pomáhat dvěma osobám z převráceného auta. Všechno se ale obešlo bez zranění a my jsme přijeli s menším zpožděním domů.

Výstava i návštěva muzea se nám velmi líbila. Odnesli jsme si řadu nových poznatků.

Fotogalerie Motosalón

Fotogalerie Národní technické muzeum