Celá akce byla vedena jako důstojná oslava tohoto velkého jubilea. Na akci se přišel podívat osobně i syn pana Gottloba Auwärtera - Konrad, kterého celá atmosféra oslav dojala k pláči. Hluboký dojem zanechala akce i ve všech ostatních účastnících. První den určený pro novináře z celého světa byl tématicky zaměřený na městské autobusy. Součástí odborného programu byly i přednášky na téma Efektivita a ochrana životního prostředí a Technologie převodovek a hybridních městský autobusů.

Oslavy se odehrávaly na třech místech. Jedním z nich bylo Truck forum, kde běžel po dobu oslav celodenní program a kde také byly vystaveny autobusy z produkce MAN, autobusy NEOPLAN pro fotbalové kluby a ojeté autobusy z programu TOP USED. Na místě bylo možno jednak debatovat s odborníky přímo z MAN a NEOPLANu o technice autobusů, ale také byly připraveny reklamní předměty MAN a NEOPLAN, kdy bylo možno právě při příležitosti oslav zakoupit speciální edici zmenšených modelů autobusů a také oblečení 75 Years NEOPLAN.


Druhým místem oslav bylo Bus forum, kde byly vystaveny autobusy NEOPLAN. Zvláštností u vstupu do haly Bus fora byl historický autobus NEOPLAN SH9 "Goldliner", který je posetý přibližně 4000 zlatými destičkami z 22ti karátového zlata!

Třetím místem byl testovací okruh MAN, kde si bylo možné vyzkoušet téměř všechny modely z výroby MAN a NEOPLANu. Bohužel zájemci bez řidičského průkazu skupiny D byli odkázáni pouze na jediný model autobusu MAN, který byl vybaven dodatečnými pedály jako v autoškole. Na testovací dráze byly také připraveny jízdy zručnosti.

19. březen se nesl ve znamení zájezdových autobusů a slavnostního galavečera. Celý den byl na velkoplošené televizi přítomen odpočet, který všem jasně dával najevo, kolik času ještě do velkého večera zbývá.

Odpolední program zpříjemnila návštěva Maria Gomeze z fotbalového týmu FC Bayern München, který po krátkém programu podepisoval přítomným plakáty a fotbalové míče.

Hlavním programem večera byla pohyblivá projekce s NEOPLAN Citylinerem v popředí, za nímž se postupně vystřídalo několik evropských destinací a mílníků v 75 leté historii výroby autobusů NEOPLAN. Poté již následoval volný program do ranních hodin.

Poslední den oslav byl zároveň dnem otevřených dveří pro nejširší veřejnost. Na své si přišly i děti, které mohly soutěžit o model autobusu při střelbě míčem na bránu nebo si zkrátit chvíli zápasem na originálním MAN stolním fotbálku.

Po všechny dny byly před areálem MAN vystaveny autobusy z aktuálního výrobního programu obou značek. Za připomenutí stojí také to, že se autobusům MAN dostalo pro letošní rok facelifu v podobě nové přední masky, která vhodně doplňuje aktuální designový styl vozidel MAN. Dopravu mezi okruhem a Truck&Bus forem zajišťoval v pravidelných intervalech městský autobus MAN Lion's City. Přepravu hostů do hotelu a zpět zase jeden z Citylinerů Spirit Edition. K příležitosti oslav bude vyrobena unikátní série 75ti kusů NEOPLAN Cityliner Spirit edition ve speciální výbavě. Charakteristickým znakem autobusů z této edice je stříbrná barva, chromovaná kola, interiér v krémově hnědé barvě, podlaha s imitací dřeva a použití loga 75 YEARS spirit edition na stolcích a bocích autobusu.

Tématem diskuzí bylo představení nové generace dubledeckeru Skyliner, které se má konat již tento rok v září na IAA v Hannoveru, kde by mělo dispozici dokonce 5 exemplářů toho autokaru se všemi potřebnými homologačními zkouškami. Máme se tedy ještě letos na co těšit.

Fotogalerie