Pavel Pícha a Barbora Poláková, PE 1

Dne 26. 4. 2013 se naše třída PE1 z budovy Lidická zúčastnila exkurze do Budějovického Budvaru. Exkurze měla za cíl dozvědět se co nejvíce informací o systému řízení kvality v uvedené firmě.

V průběhu exkurze jsme navštívili všechny útvary, které zajišťují výrobu piva. Zejména jsme se zajímali o profesionalitu a kvalitu na všech úsecích. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí například: do jakých zemí se Budvar vyváží, kolik druhů piva vyrábí, jaké ingredience se do piva přidávají, jak je dlouhá výroba piva atd. Dále jsme viděli studnu, ze které se čerpá voda na výrobu a varnu s obrovskými káděmi. Nejzajímavější pro nás byla místnost na skladování piva, kde jsme trošku mrzli, protože tam byly pouhé dva stupně a také jsme všichni vyzkoušeli kvalitu nepasterizovaného piva. V takové zimě to nebyl ten správný zážitek, ale chutnalo celkem dobře.

Na závěr jsme navštívili laboratoř, která je centrem pro posuzování kvality piva. Viděli jsme spoustu přístrojů na zjištění různých látek a získali informace k posouzení kvality v národním podniku Budvar. Těšíme se na další exkurzi v této firmě, kde již budeme vystupovat jako opravdoví znalci kvality.