Marek Hazmuka AT3b

Ve dnech 12. - 15. března se konala odborná exkurze studentů budovy Skuherského naší školy na autosalon Ženeva 2014. Odjezd byl naplánován na středu 12. března v 8 hodin večer z Mariánského náměstí. Po delším zdržení našich řidičů, jsme nakonec vyjeli. Jelo se celou noc přes Linec, Salzburg a Mnichov. Cesta trvala i s povinými přestávkami něco málo přes dvanáct hodin.

Jako již minule byl samotný zájezd doplněn o doprovodný program. První zastávka byla ve švýcarské čokoládovně Nestlé Caller v městečku Broc. Prohlídka společně s ochutnávkou byla příjemným zpestřením a poté se uskutečnil výhodný nákup čokolád. Další zastávkou byl památník Ch.Chaplina, na nábřeží města Vevey, u malebného Ženevského jezera a také další památník, tentokráte F. Mercuryho v lázeňském městečku Montre, znovu na pobřeží Ženevského jezera, kde se nám velmi líbilo. Noc jsme strávily ve Francouzském hotelu F1.

V ranních hodinách se odjíždělo už na velmi očekávaný autosalon v Ženevě, kde se konal již 84. ročník výstavy. Po celodenní vyčerpávající prohlídce autosalonu byl návrat zpět do Čech opravdu vhodným vysvobozením. Velké poděkování patří řidičům autobusů, kteří nás pohodlně a bezpečně dopravily na požadovaná místa, dále našemu průvodci a především pánům učitelům, kteří nad námi měli dohled.