×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but letistevh_2014 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Žáci D2b a D3b, a třídní učitelky Mgr. Švecová a Mgr. Vochozková

Dne 25. 6. 2014 jsme navštívili letiště Václava Havla v Praze. Návštěva začínala tím, že jsme přijeli na Terminál 3. Poté se nás ujal průvodce, bývalý pilot, který nám představil letiště, jeho historii a na modelu letiště, ukázal jeho rozlohu. Pak nám pustil krátké video o budoucnosti letiště.

 

Všichni jsme se přesunuli k letištní kontrole, abychom mohli pokračovat v exkurzi. Náš spolužák Fencl chtěl propašovat nůžky!!! Nevyšlo mu to! Nastoupili jsme do připraveného autobusu, který nás po letišti vozil. Jako první jsme viděli letištní hasičkou zbrojnici, i s nejmodernějším autem, které jim závidí i Temelín.

Dále jsme se přesunuli k runway. Tam jsme viděli vzlétat a přistávat například Boeing 777 z SAE nebo Boeing 757 letící do New Yorku. Na letišti je spousta soukromých letadel, která jsou „zaparkována" v hangárech. Autobus nás odvezl na místo, ze kterého jsme viděli, jak letadlo přijíždí k nástupnímu a výstupnímu mostu. Když letadlo dorazí k tomuto mostu, zabezpečí se všechny kola, aby nebylo řiditelné z kabiny pilota, a následně ho zkontrolují, doplní potřebné palivo, vyloží a naloží zavazadla cestujících a poté se most připojuje k letadlu, aby mohli cestující vystoupit a nastoupit do letadla.

Letiště je rozděleno do tří terminálů. Terminál 1 slouží k odbavení cestujících mimo Schengenský prostor. Terminál 2 slouží pro Schengenský prostor. A Terminál 3 pro soukromé lety. Po odjezdu z letiště jsme zamířili do nákupního centra na Zličíně. Výlet byl pěkný a poučný, zážitky nezapomenutelné.

{vsig}letistevh_2014{/vsig}