Ing. Milena Sedláková a studenti VOŠ oboru Strojírenská výroba

Dne 28. 11. 2014 jsme se zúčastnili exkurze ve firmě MOSLED, která se zabývá výrobou modelů složitých strojních součástí. Sraz jsme měli před budovou firmy, kde si nás následně vyzvedl ředitel firmy pan Šíma, který se nám po dobu prohlídky věnoval. Nejdříve jsme byli zavedeni do jednací místnosti, kde popsal podrobně historii a vývoj firmy. Zaujala nás složitost postupu každé zakázky a důraz na vysokou kvalitu práce. Pro firmu je také důležité investování prostředků do vzdělávání zaměstnanců a nových technologií.

Následovala prohlídka výrobní sekce firmy. Velkým přínosem bylo zjištění, že v konstrukci pracují se stejnými programy, které používáme ve škole i my (SOLIDWORKS a SURFCAM).
Navštívili jsme i ostatní oddělení firmy jako je modelárna, strojírna, kontrola kvality a expedice. Ve strojírně pracuje náš bývalý absolvent Tomáš Grech a také současný student Vladimír Schmidt, který je ve firmě na odborné praxi. Ke konci exkurze jsme se vrátili do jednací místnosti, kde se s námi pan Šíma rozloučil a nabídl možnost budoucí spolupráce.