Za třídy D1b a D2b napsal Ing. Petr Hostaša

Dne 12.11. 2014 navštívil Lidickou pan Breicha z Autoklubu Č. B. Měl přednášku na téma "rallycross". Přednášky se zúčastnilo asi kolem 80 studentů. Nejprve pan Breicha ukázal 40 let staré výstřižky z novin, a pak povídal o největší slávě tohoto sportu v období před rokem 1989.

Za pomocí promítací techniky ukázal dobové fotografie a pustil videa. Dále se zmínil, že 20 let byl rallycross úplně pozapomněn. Posledních 5 let se podílí na jeho oživení. Studenty přednáška zaujala a měli i prostor na dotazy. V závěru jim bylo nabídnuto, že se můžou svést závodním speciálem a podívat se do místa dění.

Vrcholem listopadových akcí, byla přednáška mistra Hošťálka. Ta se konala 19.11. 2014 na Lidické za přítomnosti asi 90 studentů. Pan Hošťálek vlastní muzeum motorek v Č. Budějovicích a na své motorce se účastnil spousty velkolepých cest po celém světě. O těchto cestách napsal několik knih a dále dělá po celé republice přednášky. Občas ho můžeme vidět i v televizi. Vyprávěl o své cestě do Stalingradu. Vyjel s kamarádem z Brna a jeli přes Slovensko, Ukrajinu a Rusko. Cestu podnikli před 2 roky. Povídal o technické stránce motocyklů, jejich poruchách i spolehlivosti. Dále vyprávěl o místních zvycích, lidech, příhodách, čím je daná země zajímavá a svém pohledu na Ukrajinu a Rusko. Přednáška probíhala stylem promítání obrázků a velmi živým zajímavým rozhovorem, kde pan Hošťálek dokázal vnést do děje. Zaujal všechny studenty a pedagogický sbor. Všem se nám jeho vystoupení moc líbilo a příště se budeme těšit na další přednášku.