Napsala: Ing. Dana Tvrzická

Ve středu 20. 4. 2017 se od 10.40 hodin konala v tělocvičně naší školy „ Burza firem“. Zde měli jednotliví zástupci prostor představit žákům i rodičům své firmy a jejich činnosti, dále je seznámit s možností stipendií a s nabídkou perspektivního zaměstnání i výhodami, které poskytují svým pracovníkům.

O burzu byl nečekaný zájem. Již dopoledne přišlo mnoho rodičů a žáků, a to jak stávajících, tak budoucích, kteří se teprve na studium naší školy chystají. U všech stanovišť bylo živo, vedly se dlouhé hovory a padalo nespočetně otázek. Snad nejlepší vizitkou jsou slova jedné maminky, která pronesla při odchodu ke svému synovi : „Jsem ráda, že jsme sem šli.“

V příštím školním roce bychom chtěli burzu zopakovat. Věříme, že byla i nadále bude ku prospěchu nejen samotným firmám, ale hlavně našim žákům, kterým pomůže se dobře zorientovat na trhu práce a zúročit svá studia a dovednosti.