Napsala: Mgr. Věra Kopačková

11. dubna 2018 se konal v budově školy na Lidické už IX. ročník dopravní konference, která je pořádaná za spolupráce Jihočeské hospodářské komory pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské. Letos bylo téma „Moderní dopravní prostředky.“

 

Studenti školy zhlédli 8 zajímavých prezentací, například: Moderní vozidla ČD a systémy odbavení cestujících v 21. století, Projekt elektrobusových linek v Č. Budějovicích s využitím systému Opportunity Charging, Moderní ekologické dopravní prostředky v MHD Praha, Modernizace Letiště Č. Budějovice a další. Dále se seznámili s aktuálními trendy v dopravě od opravdových odborníků z praxe, což jistě zvýší zájem o studium oboru.

Na otázku, co je nejvíce zaujalo, odpovídali studenti třídy D3b.

Radek Dvořáček: Nejvíce mě zaujalo téma o moderních dopravních prostředcích v Praze. Dozvěděl jsem se, jak v Praze řeší dopravu ekologicky. Také mě překvapilo, kolik lidí ročně přepraví Dopravní podnik Prahy a kolik lidí se například vejde do soupravy metra.

Daniel Chytil: Protože do školy dojíždím, zaujal mě příspěvek o systémech odbavování cestujících v 21. století. ČD prosazují výhody „IN karty“ a jejího propojení s mobilní aplikací a také využití QR kódů v praxi.

Iva Kocmoudová: Ing. Jiří Kafka, obchodní ředitel ČD, nám přednášel o historii a současnosti železnice. Velmi zajímavé bylo vyprávění o realizaci dvou tunelů v úseku Ševětín, protože to je místo, které znám.

Vojtěch Svorada: Zaujala mě přednáška o českobudějovickém letišti a sdělení, že už nyní je možné létat z Č. Budějovic do Chorvatska.

Program konference (PDF)

Sborník příspěvků:

Moderní vozidla ČD a odbavení cestujících ve 21. století

DPHMP - Moderní ekologické dopravní prostředky

DPMČB - Projekt elektrobusových linek v ČB s využitím systému OPPORTUNITY CHARGING

Modernizace vozového parku skupiny JIHOTRANS

JIKORD - Projekt RUMOBIL

LETIŠTĚ ČESKÉ BUDĚJOVICE - Brána do regionu

MAN TRUCK and BUS - Moderní dopravní prostředky

 

logo_hk logo_kraj skola