×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_MEMORY] Insufficient memory to carry out an operation on root/images/stories/konference_doprava_2019/zastita_dvorak.jpg, an approximate 101824344 bytes required, 127926272 bytes available. (Not all available memory can be consumed in order to ensure safe operations.)

Ve středu 10. dubna 2019 již po desáté pořádala Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická v Českých Budějovicích ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou a pod záštitou Krajského úřadu Jihočeského kraje dopravní konferenci.

Pozvání na konferenci přijala také hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská. V úvodu konference zdůraznila význam studia dopravních oborů jako důležité součásti rozvoje našeho regionu.

Hlavním tématem letošního jubilejního ročníku dopravní konference byly nové trendy v dopravě.

Studenti zhlédli osm velmi zajímavých prezentací, například: Infrastruktura vodní dopravy na Vltavě, Námořní doprava a její využití českými přepravci, Zajištění bezpečnosti cestujících na Českých drahách, Dokončení modernizace Letiště České Budějovice, Vývoj elektromobility a další.

Setkání se zástupci organizací, které se zabývají vodní, leteckou, železniční a silniční dopravou, bylo pro studenty velkým přínosem k jejich současnému studiu, ale mnohým pomohlo i v rozhodování, jakým směrem se budou po ukončení studia ubírat.

Program konference (PDF)

{vsig}konference_doprava_2019{/vsig}