TISKOVÁ ZPRÁVA 15. 12. 2009 PRAHA

Nastartuj svůj AUTO JOB - správný krok do praxe

Ne každý dokáže odpovědět na patnáct otázek bez jediného zaváhání. A to i přesto, že jsou to dotazy z oboru, který studuje. Ty nejúspěšnější z rekordních 316 soutěžících to nakonec zvládli na výbornou. Jako každoročně jsou pro ně připraveny kvalitní ceny od společnosti Shell Czech Republic a.s., která je generálním sponzorem akce již od roku 2007. Lepší teoretické znalosti dávají větší šancí pro uplatnění v budoucí praxi. Tento cíl sleduje provozovatel specializovaného portálu pro automobilový průmysl www.AUTOJOB.cz.
Do soutěže se může zaregistrovat každý student a absolvent odborné automobilové školy starší sedmnácti let. V současné době však narazí na konkurenci více jak 900 zaregistrovaných studentů, kteří útočí na nejvyšší mety vždy dvakrát do roka. V letošním podzimním kole bude odměněno dvacet finalistů a tak napětí vládlo až do konce.

Pestrá místa předání cen - nahlédnutí do budoucí praxe

Pro předání cen vybírá provozovatel soutěže vždy nová zajímavá místa tak, aby umožnil studentům nahlédnout pod pokličku společností z auto branže. V létě proběhlo slavnostní předání cen na AUTOSALONU v Brně a nyní je vyvrcholení akce opět v Praze. Finalistům bude tentokrát umožněno navštívit špičkovou centrálu společnosti Europ Assistance s.r.o. Jedná se o centrum pro řešení asistenčních případů s nejkvalitnějšími komunikačními technologiemi a pracovními postupy dostupnými na trhu.

Poprvé se okruh sponzorů po dealerech, dodavatelích produktů a služeb rozšiřuje také o partnery z výroby. Společnost TPCA , výrobce vozidel z Kolína, přispěla do soutěže zajímavými cenami. Na obzoru je tedy další nepoznané místo pro předání cen v některém z kol příštích.

Připravované novinky z dílny AUTOJOB

Pokud se zeptáte, jakou další cestou navýšit svoje šance na stagnujícím pracovním trhu, pak máme pro všechny dobrou zprávu. Portál AUTOJOB ve spolupráci se společností Europ Assistance s.r.o. připravuje nejen pro studenty, ale i pro ostatní kvalifikované zaměstnance účinný nástroj.

Novinka nese název PRACOVNÍ KNÍŽKA. Jedná se o profesní životopis doplněný o reference získané ze tří základních oblastí. Je to vyjádření odborné školy, názor zaměstnavatele a konečně i výsledky absolvovaných školení a soutěží.

Doporučení je reklama, které důvěřuje nejvíce lidí při nákupu zboží. Pro zaměstnavatele je názor lidí z oboru naprosto nepostradatelný. A tak platí: čím lepší reference - tím větší šance na úspěšnou kariéru. V auto branži to platí dvojnásob.

Podrobné výsledky soutěže:

- celkem registrovaných studentů od začátku soutěže 911
- 4. kola se zúčastnilo 316 studentů
- první trojice nejúspěšnějších:

1) Kunáš David - Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická České Budějovice - autotronik - 150 bodů
2) Kulhavý Marek - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hostivař - autotronik - 147 bodů
3) Klíma Tomáš - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hostivař - autotronik - 145 bodů

- v tomto kole zapojeno 39 škol
nejaktivněji:
1) Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická České Budějovice
2) Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň
3) Střední odborná škola dopravní a Střední odborné učiliště, Ostrava - Vítkovice