Jakub Horký, AT3a

Ve dnech 19. 5. - 30. 5. 2014 se opět uskutečnil studijní pobyt a návštěva partnerské školy v Deggendorfu. Jarního termínu se zúčastnilo celkem 15 studentů naší školy a to 7 studentů AT3a, tři z AT3B a doplnila je pětice žáků 2. ročníku ZON. Na naše dobré chování dohlížela dvojice učitelů, která se po týdnu vystřídala.

 

Bydleli jsme na hotelu Stadthotel Kopling, kde se o nás starali skoro jako o vlastní. Nejvíce potěšující bylo zjištění, že i přes neznalost německého jazyka, jsme byli schopni se domluvit, kde nezabrali ruce nohy, pomohla kupodivu čeština, nebo v nejhorším, překlad naší paní třídní učitelky.

Dopoledne jsme strávili v hodinách ve škole, po obědu v místní kantýně na nás čekal návrat na hotel a odpoledne jsme, někteří s nadšením, jiní však s donucení strávili poznáváním okolí Deggendorfu. Pravděpodobně největšími zážitky byla pro nás jak návštěva muzea automobilů tak i aquaparku Elypso.

Co dodat na závěr? Jen snad to, že těch 14 dní uteklo jako voda a pokud bych mohl se zúčastnit ještě jednou, neváhal bych a šel bych do toho.