Přestože neustále probíhá distanční forma výuky, nezastavilo se ani pořádání odborných soutěží pro žáky středních škol.

O to více nás těší, že žákyně naší školy Andrea Čeňková (MT4 - maturitní studijní obor Mechatronik) postoupila ze skvělého 4. místa kvalifikace do celostátního finále, kde skončila na velice dobrém 7. místě s minimálním bodovým rozdílem na nejlepší.

Jediné drobné opomenutí jí bohužel stálo stupně vítězů, i to ukazuje na náročnost soutěže samotné a jejího hodnocení. Byla jedinou dívkou v soutěži, které se bez dlouhého rozmýšlení chtěla zúčastnit a rozhodně do toho dala maximum, což se odrazilo na výborném výkonu a získaných zkušenostech. Podle jejích učitelů studentka podává po celý rok ve svém studiu výborné výsledky. Škola jí děkuji za příkladnou reprezentaci a přeje mnoho úspěchů v dalším studiu, a předevších úspěšné složení maturitní zkoušky.

 

Výsledky a vizualizace prací 3E Praha

Napsala: Ing. Romana Kojanová

V rámci 25. ročníku přehlídky Vzdělání a řemeslo se na Výstavišti v Českých Budějovicích uskutečnil 6. ročník Veletrhu fiktivních firem. Naše škola se této akce pravidelně účastní a letos jsme do soutěžního klání vyslali 4 týmy.

Ve dnech 16. – 17. 4. 2019 se žáci naší školy, zúčastnili celostátní soutěže ve svařování kovů na SOŠ Frýdek Místek.

Napsal: Ondřej Císler, MS2

Tento rok se konal na Výstavišti v Českých Budějovicích 5. ročník soutěže „Talent pro firmu“. Vzhledem k tomu, že se naše škola soutěže zúčastňuje pravidelně a s dobrými výsledky, nemohla chybět ani letos. Vše spočívá v tom, že mezi sebou soupeří týmy, které mají za úkol podle plánku sestrojit ze stavebnice Merkur funkční dopravní prostředky, stroje nebo přístroje.

Dne 17. 4. 2019 jsme v 9.30 hod. ráno vyrazili vlakem do Ostravy kde se konal závod Horizon Grand Prix. Je to závod dálkově řízených RC modelů, poháněných kombinovaně baterií a vodíkovým článkem.

Dne 12. 11. 2019 se naše škola zúčastnila volejbalového turnaje středních škol. Soutěžilo celkem 11 týmů ve čtyřech skupinách.

Bc. Zdeněk Benda, zástupce ředitele

Populární soutěž pro žáky automobilních škol slavila v tomto roce 25. jubileum. Do finále, které se konalo 16. – 17. 4. 2019 ve školícím středisku ŠKODA AUTO a. s. v Mladé Boleslavi postoupilo z regionálních kol v kategorii AUTOMECHANIK JUNIOR 28 žáků. Letošního jubilejního ročníku se celkově zúčastnilo 2300 žáků ze 110 škol celé ČR, vyučujících autoobory.

Dne 3. 5. 2019 se konal florbalový turnaj kterého se účastnili studenti ze tříd D1b, D2b, D3b, D4b, 1LP. Hrálo se podle systému každý s každým. Vyhráli studenti třídy D4b, na druhém místě se po nádherném zápase umístili bojovníci z D1b, na třetím místě zaparkoval "černý kůň" turnaje 1LP, na čtvrtém místě se umístili studenti z D2b a poslední místo si ohlídala třída D3b. Všem účastníkům se florbalová akce velmi líbila. Během turnaje vládla příjemná atmosféra.

Napsala: Mgr. Jitka Hodanová

Dne 22.3.2019 proběhlo na naší škole základní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan 2019. Přihlásili se studenti prvních a druhých ročníků maturitního studia. Soutěžilo se v kategorii Junior. Celkem bylo 32 přihlášených studentů, nakonec se soutěže zúčastnilo 27 studentů.

Letošní ročník soutěže se konal ve dnech 15. a 16. května 2019 a pořádala ho opět Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vocelova 1338, Hradec Králové.

14. 3. 2019 proběhla tato soutěž ve VOŠ SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Zúčastnily se školy z Jihočeského kraje, vyučující učební obor AUTOMECHANIK (žáci 3.ročníků) a studijní obor AUTOTRONIK (žáci 4. ročníků).