Napsal za D2b: Kruliš Jiří Daniel
Dne 3. března 2016 se naše škola zúčastnila krajského kola „Přeboru škol v šachu". První dva z každé skupiny postupují do celostátního kola. Akce se konala v restauraci Gerbera v Českých Budějovicích. Naše škola byla hlavním sponzorem. Hned na úvod turnaje měl projev zástupce ředitele Ing. Bc. Vítězslav Ilko, který všem účastníkům popřál hodně štěstí a předal pozdrav ředitele školy.

 

Poté dal slovo organizátorům soutěže a hlavnímu rozhodčímu. Soutěže se účastnilo přes 50 družstev z celého kraje. V kategorii „A" se účastnili žáci prvních až pátých ročníků ZŠ, v kategorii „B" žáci šestých až devátých ročníků ZŠ, v kategorii „C" studenti SŠ. My jsme měli dvě družstva. První družstvo bylo ve složení: D. Petrášek, D. Rytíř, F. Vítů, J. D. Kruliš. Druhé družstvo bylo složeno z těchto hráčů: V. Kalina, R. Šíma, R. Voldřich a D. Fučík.

Na místo konání jsme dorazili po sedmé hodině, abychom pomohli s přípravou turnaje a ještě trochu trénovali. Turnaj začal o něco déle. Když konečně začal, všemi tak dlouho očekávaný turnaj, a my jsme zasedli k první partii, byli jsme hodně nervózní. Nervozita z nás v průběhu partie opadla. Pak jsme se radovali z vyhraného utkání, a to 3:1. Další utkání jsme opět vyhráli 4:0. Po těchto dvou úspěšných utkání jsme se stali lídry tabulky a čekalo nás utkání na prvních šachovnicích. Soupeř byl nad naše síly a přes veškerou snahu jsme prohráli 0:4. Nicméně, hned po tomto neúspěšném utkání jsme si spravili náladu a vyhráli jsme velkým rozdílem 4:0. Po dalších utkáních s vyrovnaným nebo i s mnohem silnějším soupeřem jsme skončili na krásném osmém místě z patnácti.

Na závěr musím říci, že nejen podle mne, ale i podle dalších mých spoluhráčů, se den povedl. A tímto bychom rádi poděkovali naší škole za podporu.