Napsal za D2b: Kruliš Jiří Daniel

Dne 1. dubna 2016 se žáci naší školy: Dominik Lust, David Petrášek, Daniel Rytíř, Jiří Daniel Kruliš a Vojtěch Kalina zúčastnili šachového turnaje pořádaného v budově Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) v Praze. Motivace byla velká, neboť minulý rok jsme, ve stejném turnaji, skončili patnáctí z dvaceti šesti a nyní jsme tento výsledek chtěli ještě vylepšit.

 

V šest hodin ráno započala naše výprava vlakem do Prahy. Cestou jsme pospávali a těšili se na dobré umístění. Před devátou hodinou jsme pěšky došli na místo určení. Byli jsme jediní zástupci Jihočeského kraje, proto jsme chtěli náš kraj dobře reprezentovat. Soutěž byla opravdu velice složitá, slabé týmy neexistovaly, a tak jsme všichni museli podávat ty nejlepší výkony.

Ve dvanáct hodin jsme se vydali na oběd do místní jídelny, kde jsme si pochutnali, ale bylo málo času, tak jsme spěchali zpátky k šachovnicím bojovat o co nejlepší umístění. Turnaj skončil po čtvrté hodině odpolední a my získali pěkné desáté místo z přibližně třiceti škol. Turnaj se vydařil a my byli spokojeni.

V euforii se celý tým vydal na procházku historickou Prahou. Na večeři jsme šli do pěkné restaurace poblíž Václavského náměstí a cestou na nádraží jsme navštívili proslulou šachovou kavárnu. Ve večerních hodinách jsme odjížděli domů. Myslím, že i za ostatní mohu říci, že se den opravdu povedl a doufáme, že příští rok se budeme moci opět zúčastnit. Na závěr chci poděkovat vedení naší školy, že nám umožnilo prožít takto krásný den, a panu Ing. Petrovu Hostašovi, že mu nebylo zatěžko se nám celý den věnovat.