Napsala: Aneta Štěpková, D1b

Dne 5. 4. 2016 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže „Bücherwurm Südböhmen 2016“ (Knihomol) pořádané Goethe institutem.
Soutěž probíhala v budově Jihočeského divadla v sále „Na půdě“


Za naši školu soutěžil Daniel Chytil ze třídy D1b s psychickou podporou několika spolužáků. Soutěžící byli z celého kraje, nevzdálenější byl z Humpolce. V porotě zasedli dva zástupci z Jihočeského divadla, jedna rodilá mluvčí z Německa, porotkyně z Jihočeské univerzity a moderátorka z Jč TV.
Soutěž probíhala v pěti kategoríích, každý mě za úkol přečíst svůj úryvek s co nejlepší výslovností a správným přednesem. S napětím jsme očekávali vyhlášení výsledků soutěže. Daniel Chytil obsadil 2. místo a je náhradníkem za vítězku do celonárodního finále, která se koná 5. 6. 2016 v Goethově institutu v Praze. Na konci soutěže ještě proběhlo slosování o dvě vstupenky na divadelní představení, které věnovalo Jihočeské divadlo a které šťastnou náhodou získal Daniel ke svému diplomu ze soutěže.

 

Pozn.: Už 3. 3. 2016 se Daniel Chytil zúčastnil krajského kola konverzační soutěže v německém jazyce v DDM v Č.Budějovicích. Tématem konverzace byly atomová energie v ČR, migrantská problematika, porodnost v ČR, důchodové věky obyvatel ČR. Komise byla složená z členů DDM a dvou rodilých mluvčí z Rakouska. V této soutěži obsadil 12. místo