Napsala: Ing. Dana Tvrzická, zástupkyně ředitele

Ve středu 5. 4. 2017 se družstvo naší školy zúčastnilo Juniorského maratonu, který se konal na náměstí Přemysla Otakara II.

Družstva byla desetičlenná a skládala se ze 7 kluků a 3 děvčat. Každý závodník musel uběhnout 8 koleček, jedno měřilo 525 m.

Na začátku nám nepřálo počasí a pršelo, ale nakonec si to déšť rozmyslel a podmínky pro závod byly vcelku ideální. Náš tým běžel v sestavě – David Dvořák, Honza Panský, Andrea Heřmánková, Filip Šulc, Tereza Buřičová, Filip Kašpar, Denisa Končoková, Marcel Suchý, Daniel Smejkal a Roman Budil.

Všichni jsme se snažili, co nám síly stačily a nakonec jsme se umístili na nádherném 5. místě. Ještě se musíme pochlubit, že Roman Budil zaběhl vůbec nejlepší čas ze všech přítomných závodníků. Pro případ zranění nebo náhlé indispozice našich běžců, byl jako náhradník připravený Ondra Schembera.

Celému týmu patří díky za vzornou reprezentaci naší školy.