Napsala: Ing Dana Tvrzická, zástupkyně ředitele

V pátek 7.4.2017 v 9.00 hod. ráno, jsme nastoupili do vlaku a vyrazili směr Praha, kde se na půdě ČVUT konal závod RC modelů kategorie H2AC – Horizont Hydrogen 2017.
Již na místě, v ten samý den odpoledne, jsme postavili prezentační stánek a absolvovali tréninkové a klasifikační jízdy. Bohužel pokulhávala organizace a tak jsme museli tři hodiny čekat na postavení tratě a původně plánovaná 20-ti minutová klasifikace se protáhla skoro na čtyři hodiny. Bylo to nekonečné.

Po tomto maratonu jsme jeli na Masarykovu kolej, kde pro nás bylo připravené ubytování. To i strava nás celkem mile překvapilo.

Druhý den probíhal samotný závod, kterého se zúčastnilo celkem 19 družstev. Těšili jsme se, ale nakonec jsme byli zklamaní. Traťový rozhodčí totiž přehlížel hrubé porušování pravidel některými týmy. Ovšem závod jako takový měl i své světlé stránky – mezi většinou týmů panovala dobrá a přátelská atmosféra a nakonec se udržel i sportovní duch.

Náš tým „ Zeppelin“ vedený panem učitelem Mgr. Kittelem, reprezentovali Honza Libič, Kuba Baszó, Tomáš Kadeřábek, Lukáš Melmer a Míra Wolák .

Ve velké konkurenci jsme obsadili 9. místo a nechali za sebou dva týmy Škoda auto, Brna, Plzně... Myslíme si, že jsme reprezentovali naší školu důstojně.

Když budeme závod hodnotit objektivně a nezaujatě, věříme, že „ Horizont Hydrogen“ má slibnou budoucnost, že se budou zúčastněné týmy stále zlepšovat, ale že se budou zlepšovat i pořadatelé a v budoucnu se postarají o větší férovost a lepší organizaci.